Jaki domek dla lalek ucieszy najbardziej naszą pociechę?

  • 24.06.2019, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Jaki domek dla lalek ucieszy najbardziej naszą pociechę?
Duża, czy mała - każda dziewczynka marzyła kiedyś o posiadaniu własnego domku dla lalek. Miejsca, które urządzi zgodnie z własnymi potrzebami i w którym da pofolgować swej wyobraźni. Prawdziwego domu, w którym nasze podopieczne będą mogły spać, dyskutować, spotykać się ze znajomymi, szykować do pracy i szkoły i bawić we wszystko, co nam tylko wpadnie do głowy. Jak wybrać jednak ten jeden, jedyny domek, który będzie spełnieniem dziecięcych marzeń?

Materiał wykonania

Domki dla lalek mają konstrukcję z drewna lub plastiku. Modele drewniane są najbardziej eleganckie i będą pasowały do wnętrz urządzonych w stylu ekologicznym i skandynawskim. Jednak dziecięca fantazja nie zna ograniczeń materiałowych i tak samo dobrze będzie się rozwijać, jeśli zdecydujemy się na kolorowy domek plastikowy. Istnieją również modele kartonowe, do samodzielnego złożenia. Skonstruowanie, a czasem nawet samodzielne pomalowanie domku tego typu może być zabawą dla całej rodziny na wiele wieczorów i da ogromną satysfakcję. Modele takie są jednak mniej trwałe, choć możemy przedłużyć ich żywotność, używając na łączeniach kleju.

Wyposażenie

Im bogatsze tym lepiej, nawet najmniejszy czajniczek w rękach dziecka zmieni się w inspirację. Łóżko piętrowe będzie źródłem sprzeczek małych siostrzyczek o miejsce na górze, a stół kuchenny, zastawiony maleńkimi talerzykami, kubeczkami i sztućcami będzie miejscem rodzinnych obiadów w domu lalek, przy których omawiane będą z pewnością sprawy wielkiego znaczenia. Nie martwmy się jednak, jeśli czegoś brakuje w wybranym zestawie. Domki dla lalek to przedmiot łatwy do adaptacji na potrzeby dziecka i bez problemu dokupimy akcesoria potrzebne dziecięcej wyobraźni osobno, w późniejszym terminie.

Przeznaczenie

To słowo należy rozumieć dwojako. Z jednej strony musimy zastanowić się, dla jakich lalek przeznaczony będzie domek. Domki dla lalek Barbie, czy ich odpowiedników muszą mieć dostosowane do wysokości zabawek pokoje. Inną kategorię stanowią domki, do których dołączono już jego małych mieszkańców - wtedy o dopasowanie możemy być spokojni. Nasze dziecko może też mieć swoje ulubione postacie, którymi chciałoby bawić się w wymarzonym domku - dostosujmy więc zakup do ich wielkości.  Kolejna sprawa to miejsce, które przeznaczamy w pokoju dziecka na domek dla lalek. Warto przed wyprawą do sklepu znać dokładne wymiary przestrzeni, którą dysponujemy, aby po powrocie do domu móc cieszyć się idealnie wpasowaną w aranżację pomieszczenia zabawką.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: