Kwas glikolowy – jak bezpiecznie stosować?

  • 23.04.2019, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Kwas glikolowy – jak bezpiecznie stosować?
Kwas glikolowy to jedna z substancji, która na stale związała się z dziedziną kosmetyki. Spotkać się z nią można nie tylko w profesjonalnych salonach, ale również w drogeriach. Tam odnaleźć ją bowiem można w składach kosmetyków do codziennej pielęgnacji. Dziś sprawdzamy jakie są cechy tego kwasu oraz jak bezpiecznie go stosować.

Kwas glikolowy – rodzaje stężeń

Na początek stężenia, w których występuje kwas glikolowy. Okazuje się, że mają one bardzo duże znaczenie, ponieważ realnie wpływają na późniejsze efekty pielęgnacji. Stężenie kwasu w wysokości 15% zapewnia przede wszystkich działanie nawilżające. Można się spodziewać także złuszczenia powierzchniowej warstwy naskórka, co jest niewidoczne gołym okiem. Co więcej w tym stężeniu kwas odpowiada również za regenerację i pobudzenie do działania fibroblastów. Jest to bardzo ważne, ponieważ to one odpowiadają za produkcję elastyny i kolagenu. Kolejne stężenie wynosi 20%-35%. Jego działanie obejmuje wszystkie wymienione powyżej właściwości, a także dwa kolejne. Mowa tutaj o efekcie oczyszczenia naskórka i jego powierzchniowym peelingu. Najwyższe stężenie o wartości 50%-70% obejmuje złuszczanie naskórka, a także silne pobudzenie procesów regeneracyjnych, które zachodzą w skórze właściwej.

Kwas glikolowy – jaki będzie najlepszy?

W przypadku wyboru kwasu glikolowego warto pamiętać o tym, że na rynku dostępnych jest kilka rodzai. Jak łatwo można się domyślać występują między nimi spore różnice. Nie wynikają one jedynie z ceny i opisanego wyżej stężenia, ale także kilku innych czynników. Mowa tutaj przede wszystkim o tym, czy kwas glikolowy występuje w czystej postaci, czy też z domieszką innych składników. Ten pierwszy jest zdecydowanie lepszy, ponieważ tzw wolny kwas glikolowy ma właściwości głębokiej penetracji skóry. Pozbawionej jej jest natomiast ten częściowo zneutralizowany kwas. Zwrócić uwagę trzeba również na pH, a także postać kwasu, który może występować w formie płynu, żelu, zawiesiny, a także kremu. Co więcej istotna jest również zalecana częstotliwość jego stosowania i czas oddziaływania na skórę.  Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytania jaka konfiguracja kwasu glikolowego jest najlepsza, ponieważ tą ocenę należy pozostawić specjaliście. Taka osoba po dokładnym zbadaniu skóry klienta będzie w stanie stwierdzić jaka konfiguracja kwasu będzie mu najlepiej odpowiadała.

Efekty stosowania kwasu glikolowego

Odpowiednie stosowanie kwasu glikolowego np. w salonie kosmetycznym takich jak https://salonpieknecialo.pl/ może zapewnić liczne efekty. Należą do nich: usuwanie przebarwień takich jak piegi, czy ostuda, redukcja tak drobnych jak i głębokich zmarszczek, spłycanie blizn, zdecydowane przyspieszenie odnowy komórkowej, nawilżenie skóry i wyrównanie jej kolorytu. Dodatkowo liczyć można jeszcze na zmiękczenie i wygładzenie skóry. Powyższe efekty łączą się jeszcze w jeden, na którym najbardziej zależy klientkom salonów. Mowa tutaj oczywiście o odmłodzeniu skóry.  Pamiętajmy jednak, by kwas glikolowy nakładała odpowiednio przeszkolona osoba.

Grupa Tipmedia
--- Materiał partnera ---
Podziel się: