Na czym polega usługa self storage i jakie odnosimy korzyści wynajmując tego typu magazyn?

  • 24.01.2019, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Na czym polega usługa self storage i jakie odnosimy korzyści wynajmując…

Czym jest usługa self storage?

We współczesnych czasach przestrzeń i wygoda jest kluczowa zarówno dla właścicieli domów i lokalów jak i firm. Bardzo ważne jest to gdzie lokujemy nasze przedmioty na które często brakuje miejsca, a ich przechowywanie wymaga zadbanego miejsca, którego często brakuje w najbliższym otoczeniu. Komórki lokatorskie, a także inne magazyny w przypadku firm, okazuje się, że nie są wystarczającym rozwiązaniem. W tym momencie pojawia się pojęcie usługi self storage, która przychodzi z pomocą w przechowywaniu ważnych przedmiotów na które wystarczająco brakuje odpowiedniego miejsca. 

W ostatnim czasie usługa ta rozwija się coraz szybciej z prostego powodu, jakim jest zwyczajny wzrost przedsiębiorczości i lepsze pojęcie co do gospodarowania przestrzeni mieszkańców miast i nie tylko. Usługa self storage polegająca na udostępnianiu magazynów samoobsługowych i przestrzeni wchodzących w ich skład ma bez wątpienia duży wpływ na funkcjonowanie przedsiębiorców oraz osób prywatnych. Rolę i funkcjonowanie takich magazynów można w skrócie przestawić, jako dbałe i odpowiedzialne przechowywanie przedmiotów należących do klientów. 

Korzyści z powstawania magazynów samoobsługowych dla firm i osób prywatnych

Magazyny samoobsługowe gwarantują bezpieczeństwo i odpowiednie warunki dla niemal każdego rodzaju przedmiotu. Osoby, które powierzają  magazynom samoobsługowym pod opiekę rzeczy, które są dla nich ważne bądź mniej ważniejsze, mogą być pewne, że nawet po bardzo długim czasie będą mogły je odebrać w stanie nienaruszonym. Zapewnia to czystość powierzchni magazynów, całodobowy monitoring i stała temperatura. Dodatkowymi zaletami magazynów samoobsługowych jest elastyczna forma najmu, która polega na tym, że wynajmowanie w nich miejsca, może być na krótki czas, lecz także na czas, który po prostu jest potrzebny by odpowiednio zagospodarować naszą przestrzeń.

Koszty korzystania z wynajmu powierzchni magazynów są niewielkie w porównaniu do tego jaką wygodę i komfort można sobie zapewnić. Wynajęcie prywatnego schowka na potrzeby, który jest potrzebny zwyczajnej rodzinie, która nie ma miejsca na przechowywanie przedmiotów, których nie można wyrzucić ze względu na to że mogą się przydać w przyszłości, wynosi jedynie 15 zł na tydzień. To samo dotyczy małych firm potrzebujących miejsca na chociażby dokumenty. W przypadku przedsiębiorstw dla których przestrzeń magazynowania jest ważna, lecz jej zwyczajnie brakuje na terenach zakładu, korzysta z magazynów samoobsługowych na odpowiednią dla siebie skalę.

W usłudze tej jest również możliwość wynajęcia kontenerów zewnętrznych, które umożliwiają łatwy dostęp w przypadku potrzeby użycia pojazdu. We wszystkich przypadkach klienci z pewnością nie ponoszą większych kosztów w przypadku, gdy poświęcałyby na magazynowanie własną przestrzeń, która często jest potrzebna na inne cele, wręcz przeciwnie. Usługa self storage została stworzona właśnie po to, by klienci, mogli zrozumieć jaki wkład mają magazyny stworzone pod ich potrzeby w ich oszczędności, zarówno finansowe jak i przestrzeni osobistej oraz firmowej. 

Magazyn

Rozwój usługi self storage w Polsce i na świecie

W Polsce ten rodzaj usługi istnieje od niedużego czasu, a jego popularność nie osiągnęła jeszcze wysokiej skali. Jednak popularność ta cały czas rośnie, a Polacy i polskie przedsiębiorstwa coraz bardziej cenią sobie zalety korzystania z magazynów samoobsługowych. Sama usługa jest na wczesnym etapie rozwoju, a powstawanie specjalistycznych magazynów odbywa się najczęściej w dużych miastach. Przykładem mogą tu być magazyny w Poznaniu Stokado. Rozwój ten jednak bezustannie rośnie ku górze sprzyjając przedsiębiorstwom i mieszkaniom rodzinnym. W europie zachodniej rozwój tej usługi jest na dużo większym etapie, a w ich czołówkę wpisuje się Francja, Niemcy i Anglia. Być może fakt ten sam w sobie jest powodem, by Polacy sprzyjali rozwojowi usługi magazynowej, gdyż od dłuższego czasu obecna jest różnica w przewadze gospodarki zachodniej ze wschodnią. Należy pamiętać, że otwarcie na nowe rozwiązania zawsze ma pozytywny wpływ na rozwój ekonomiczny kraju.

Stokado jako przedstawiciel magazynów samoobsługowych w Polsce

Firma Stokado mająca swoje magazyny w takich miastach jak: Poznań, Wrocław i Bydgoszczy, oferuje  nic innego, jak to co magazyny samoobsługowe o których wcześniej wspomniano. Dlatego wymienianie zalet tej firmy równa się omawianiu ogólnej usługi self storage. Jako, że w Polsce usługa ta jest na ciągłym etapie rozwoju, firma ta stara się jak najlepiej zadowolić swoich klientów. Zaletami magazynów Stokado są przede wszystkim:

•       Czystość i stała temperatura.

•       Profesjonalna obsługa i usługi dodatkowe.

•       Bezpieczeństwo i stały monitoring.

•       Dopasowanie do potrzeb klienta.

Przyczyną tego, że firma ta posiada swoje oddziały w dużych miastach jest taka że to właśnie w nich na chwilę obecną jest największe zapotrzebowanie. Mimo wszystkiego podążanie za rozwojem w Stokado Self Storage zapewnia, że jest wyłącznie kwestią czasu jak firma zacznie udostępniać swoje magazyny również w mniejszych miastach i miejscowościach.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: