Jak ustalić do kogo należy nieznany numer telefonu

  • 05.04.2019, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Jak ustalić do kogo należy nieznany numer telefonu
Często spotykamy się z sytuacją, gdy na ekranie naszego telefonu wyświetla się nieznany numer, oznaczający, że ktoś (lub coś) pragnie się z nami skontaktować. Wiele osób, ze względu na powszechny marketing oraz różnej maści naciągaczy ma zasadę, by nie odbierać połączeń od nieznanych numerów. Ponieważ takie podejście niesie ryzyko przegapienia ważnej informacji, warto znać sposoby skutecznej identyfikacji dzwoniącego.

Nachalny telemarketing

Zanim przystąpimy do identyfikacji, warto podjąć pewne kroki bezpieczeństwa, dzięki, którym będziemy mogli wyeliminować ryzyko utraty pieniędzy oraz czasu. O tym można poczytać także na https://highlab.pl. Zdecydowana większość nieznanych numerów należy do telemarketerów oraz innych firm wykorzystujących kontakt telefoniczny do uzyskiwania informacji i promowania towarów oraz usług. Dlatego na samym początku warto dobrze zastanowić się, czy nieopatrznie nie wypełniliśmy jednego z formularzy, które prosiły nas o podanie numeru telefonu. W obecnych czasach handel danymi kwitnie, więc nasz numer mógł paść ofiarą sprzedaży i trafić do baz danych firm, z którymi niekoniecznie chcemy mieć cokolwiek wspólnego. Jeśli próba połączenia była jednorazowa, nie musimy się zbytnio przejmować. Natomiast, jeżeli jesteśmy regularnie nękani, możemy zażądać od dzwoniącego informacji, jaki podmiot dysponuje naszym numerem. W świetle osławionego RODO dzwoniący musi nam udzielić takich informacji, a my możemy skorzystać z naszych uprawnień i złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania naszych danych osobowych.

Uwaga na zagraniczny numer telefonu

Jeszcze większą czujność powinien wzbudzić numer zagraniczny. Bardzo łatwo rozpoznamy go po niestandardowej długości oraz numerze kierunkowym innym niż +48. W tym wypadku nasz niepokój jest zupełnie uzasadniony. Automatyczne połączenia z drugiego końca świata mogą narazić nas na ogromne straty. Zazwyczaj oszustwo skonstruowane jest w ten sposób, by 60 sekund połączenia kosztowało nawet kilkaset złotych, a rachunek rósł z każdą rozpoczętą minutą. O ile odbieranie jest ryzykowne, o tyle stanowczo odradzamy oddzwanianie bez uprzedniej weryfikacji.

Szybka identyfikacja

Ustalenie właściciela numeru telefonu nie musi być trudne. Można to sprawdzić tutaj https://highlab.pl/czyj-to-numer-telefonu/. Najprostsza metoda to wysłać smsa z prośbą o przedstawienie. W przypadku numerów stacjonarnych bardzo pomocna będzie przeglądarka internetowa. Jeśli nie dzwoni do nas osoba prywatna, powinniśmy bez problemu znaleźć interesujące nas informacje. Oprócz tego, do naszej dyspozycji jest kilka aplikacji, które stworzone zostały właściwe w celu identyfikacji nieznanych numerów. Takie programy zazwyczaj działają w tle i mają na bieżąco aktualizowane bazy danych.

Grupa Tipmedia
--- Materiał Partnera ---
Podziel się: