Generatory prądotwórcze – wybierz model dla siebie

  • 27.03.2019, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Generatory prądotwórcze – wybierz model dla siebie
Generatory prądotwórcze znajdują swoje zastosowanie w wielu miejscach. Z ich pracy korzystają instytucje publiczne, prywatne przedsiębiorstwa, a także osoby indywidualne. Dzięki temu, że technologia stosowana do produkcji agregatów cały czas się rozwija to i one zyskują nowe parametry. Właśnie dlatego wybór odpowiedniego modelu nie koniecznie będzie prosty. W związku z tym podpowiadamy na co zwrócić uwagę przy zakupie.

Generatory prądotwórcze – zasilanie i wydajność

Tak jak wspomnieliśmy na początku, generatory prądotwórcze posiadają różne parametry. Jednym z nich jest to co je napędza. Mowa tutaj o akumulatorze, silniku benzynowym, a także silniku spalinowym. Najmniej wydajny, ale w zupełności wystarczający przy małej częstotliwości użytkowania jest agregat z akumulatorem. Po środku znajduje się druga opcja, czyli napędzanie benzyną. Natomiast silnik spalinowy jest nazywany wysokoprężnym, ponieważ agregaty prądotwórcze nim napędzane są najbardziej wydajne. Od silnika zależy również ich moc. Właśnie dlatego tam gdzie potrzebna jest ich długotrwała praca najlepiej sprawdzają się te wysokoprężne. Natomiast w gospodarstwie domowym, czy tez przydomowym warsztacie, a nawet na wakacjach świetnie sprawdzą się agregaty akumulatorowe.

Generatory prądotwórcze – zabezpieczenia

Generatory prądotwórcze to urządzenia zasilające różnego rodzaju urządzenia. W związku z czym muszą być wyposażone w różnego rodzaju zabezpieczenia. Choć bardzo wazne jest również samo dopasowanie ich do potencjalnych odbiorników. Mowa tu o określeniu faz, a także grupy do której podłączane urządzenia się zaliczają. Ustala się więc czy są indukcyjne, czy elektroniczne. To bardzo istotne czynniki, ponieważ wymagają różnego rodzaju sprzętów. Wszystko przez to, że zwłaszcza komputery, czy też telewizory są bardzo wrażliwe na skoki napięć. Właśnie dlatego generatory prądotwórcze wyposaża się w systemy regulacji. Mogą one posiadać również wyłącznik różnicoprądowy, a także wyłącznik magnetyczno – termiczny. Takie elementy zapewniają prawidłową pracę prądnicy. Więcej o zabezpieczeniach należy dopytać sprzedawcę, dla którego sprzedaż urządzeń takich jak generatory prądotwórcze to codzienność. Doświadczonych specjalistów można znaleźć również w internecie np. na stronie https://agregaty.com.pl/. Jeszcze jednym elementem, na który warto zwrócić uwagę jest obudowa generatora.  Ma ona szczególne znaczenie zwłaszcza, gdy jest on wykorzystywany w małych przestrzeniach. Wówczas dodatkowe wygłuszenie w postaci obudowy będzie bardzo wskazane. Natomiast nie będzie miało większego znaczenia przy pracy w dużych zakładach przemysłowych, czy też na placu budowy.

Grupa Tipmedia
--- Materiał partnera ---
Podziel się: