Jak wybrać kredyt gotówkowy online?

  • 27.04.2018, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Jak wybrać kredyt gotówkowy online?
Każdy z nas ma jakieś potrzeby – jednemu zależy na nowym aucie, inny planuje remont mieszkania, a kolejny marzy o spędzeniu kilku miesięcy w Australii. Ale wszystko kosztuje… dobra wiadomość jest taka, że jeśli nie masz środków na realizację swoich celów i marzeń, możesz skorzystać z kredytu gotówkowego. Za chwilę dowiesz się, jak mądrze wybrać!

Przyglądaj się liczbom

Wydaje się, że część osób patrzy tylko na oprocentowanie kredytu. To nie jest rozsądna strategia. Przede wszystkim należy patrzeć na RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopę oprocentowania, która informuje nas o wielu kosztach związanych z naszym kredytem, czyli o wspomnianym już oprocentowaniu – które z pewnością od razu rzuca się w oczy – ale także prowizjach, ubezpieczeniach i innych dodatkowych opłatach, które banki naliczają by poza odsetkami zarobić na kredycie. Jeśli chodzi o ubezpieczenie, to czasem bywa ono obowiązkowe przy dużych kwotach. Jest to i wada, i zaleta – w razie choroby lub utraty pracy jesteś chroniony, ale jednak ponosisz koszt ubezpieczenia. Niektóre banki wymagają także od klientów zakładania konta. Problematyczne mogą być opłaty za jego prowadzenie – które zwiększają przecież koszt kredytu – ale jeśli konto jest za darmo, to nie ma obaw.

 

Ważny harmonogram spłaty

Kredyt gotówkowy możesz spłacać w ratach stałych lub malejących. Raty malejące są na początku wyższe niż stałe, a następnie – jak sama nazwa wskazuje – stają się mniejsze. W przypadku rat stałych przez cały okres kredytowania miesięczne opłaty są tej samej wysokości, jednak w skali całego okresu spłaty zapłacisz więcej niż gdybyś zdecydował się na raty malejące. Dlaczego tak jest? Wyjaśnijmy – kredyt składa się z części kapitałowej, czyli kwoty, którą pożyczasz, np. 10 000 złotych i odsetek od niej naliczanych, które są zyskiem dla banku. W przypadku raty stałej, na początku większą jej część stanowią odsetki, a nie kapitał, lecz z czasem proporcje ulegają zmianie. Każda rata malejąca zawiera w sobie z kolei taką samą część kapitału – a skoro odsetki są naliczane właśnie od niego, a ten co miesiąc się zmniejsza, z każda ratą płacisz niższe odsetki. Co ciekawe, kredyt spłacany w ratach stałych będzie miał takie samo RRSO jak ten z ratą malejącą, a jednak ostateczna kwota do zapłaty będzie inna. Warto więc podchodzić do kredytu całościowo i dobrze wszystko przemyśleć.

 

Porównaj wiele ofert

Nawet znając się na kredytach gotówkowych i wiedząc mniej więcej, czego potrzebujesz, musisz jeszcze znaleźć odpowiednią ofertę. Na szczęście nie czeka cię wielogodzinne przeglądanie stron wszystkich banków działających w Polsce. Wystarczy, że sprawdzisz ranking kredytów gotówkowych online! Na stronie http://madrzepozyczaj.pl/ zapoznasz się z zestawieniem najpopularniejszych ofert wielu banków, sprawdzisz RRSO, okres kredytowania, koszty kredytu oraz wysokość rat. W zakładce „szczegółowe informacje” znajduje się wszystko to, co klient musi wiedzieć, zanim zdecyduje się na kredyt gotówkowy. Tam dowiesz się, czy oferta skierowana jest do nowych czy stałych klientów – od tego może zależeć kwota kredytu – oraz jakie dokumenty będziesz musiał przedstawić bankowi. Znajdziesz tam również informacje o dodatkowych ubezpieczeniach i ewentualnych opłatach, np. za wystawienie opinii bankowej lub zaświadczenia. Klikając odpowiedni przycisk przeniesiesz się na stronę banku, gdzie rozpoczniesz swoje starania o wymarzony kredyt. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, twoje konto zostanie zasilone w ciągu 24 godzin. Powodzenia!

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: