Manekiny wystawowe – niezbędnik każdego sklepu

  • 05.03.2019, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Manekiny wystawowe – niezbędnik każdego sklepu
Manekiny wystawowe można spotkać na każdej witrynie. Nie ważne czy to duża galeria handlowa, czy też malutki butik na głównej ulicy miasta. Wszędzie tam można spotkać te odzwierciedlenia ludzkiej sylwetki mające prezentować asortyment sklepu.

Manekiny wystawowe – jak wybrać odpowiedni?

Manekiny wystawowe można również nazwać odzieżowymi. Kukły mogą występować w różnych rozmiarach, a także przedstawiać różne rodzaje płci. Tak więc spotkać można manekiny wystawowe damskie, męskie, dziecięce, a nawet odzwierciedlające kobietę w ciąży. Natrafić można jeszcze na manekiny wystawowe specjalne, które są elastyczne i mogą przybierać różne pozycje. Takie kukły najlepiej sprawdzą się w sklepach sportowych, gdzie bardzo ważne jest przedstawienie jak zachowuje się dana odzież w trakcie treningu. Te wszystkie rodzaje manekinów należy odpowiednio dopasować do swoich potrze, a dokładniej do posiadanego asortymentu. Jeśli sklep ma w ofercie odzież wyłącznie dziecięcą to z całą pewnością nie przydadzą się w jego przestrzeniach manekiny damskie, czy męskie. Z kolei jeśli butik dysponuje asortymentem dla kobiet to właśnie na takie kukły należy postawić. Warto również analizując swoją ofertę zastanowić się nad zakupem manekina specjalnego, czy też samego ekspozytora. Ten pierwszy będzie pasował do sklepu z odzieżą dla kobiet w ciąży, czy też osób w rozmiarach plus size. Z kolei druga opcja sprawdzi się, jeśli w ofercie znajdują się różnego rodzaju nakrycia głowy, czy też okulary korekcyjne, bądź przeciwsłoneczne. Poza rozmiarem, czy płcią pozostaje jeszcze wybór materiału wykonania, a także jego koloru. Jeśli chodzi o ostatni aspekt to najczęściej spotkać można manekiny wystawowe białe, beżowe, bądź czarne. Wszystkie można znaleźć tutaj https://my-mannequins.pl/. Warto zapoznać się z taką ofertą, by dowiedzieć się jakie opcje są aktualnie dostępne na rynku.

Manekiny wystawowe – jaką pełnią rolę?

Odpowiednio dobrane manekiny wystawowe będą mogły w realny sposób odzwierciedlić jak prezentuje się dana odzież. Dzięki temu potencjalny klient z łatwością będzie mógł wyobrazić sobie jak stylizacja zaprezentuje się na nim. Manekiny dają również możliwość ukazania wielu akcesoriów np. naszyjników, bransoletek, czy okularów przeciwsłonecznych, które idealnie komponują się z podstawowymi elementami garderoby. Dobór odzieży i akcesoriów, które znajdą się na kukle powinien być przemyślany. Musi zaprezentować ofertę sklepu, a także co najistotniejsze zachęcić klienta do przekroczenia jego progu. Dodatkowo jeśli manekiny wystawowe znajdują się również we wnętrzu to powinny prezentować daną kategorie odzieży, która jest dostępna w danej przestrzeni sklepu.

Grupa Tipmedia
--- Materiał partnera ---
Podziel się: