Laptopy używane - najnowsze technologie w atrakcyjnej cenie!

  • 27.02.2019, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Laptopy używane - najnowsze technologie w atrakcyjnej cenie!
Rynek komputerów przenośnych rozwija się bardzo dynamicznie, a laptopy należą obok smartfonów do najpopularniejszej elektroniki. Rozwój technologiczny sprawił, że obecnie w kompaktowej obudowie można zmieścić podzespoły, które pozwalają na skuteczną pracę nawet przy skomplikowanych projektach, lub wirtualną rozrywkę na najwyższych detalach. Chociaż najnowsze technologie wymagają dużych nakładów finansowych, są skuteczne metody, pozwalające cieszyć się bardzo dobrą elektroniką w atrakcyjnej cenie.

Używane komputery z pewnego źródła

Na rynku działają firmy specjalizujące się w dystrybucji wysokiej jakości sprzętu, którego cena odbiega od rynkowej. Nie jest oczywiście tak, że dane komputery pochodzą z niewiadomego źródła. Jeżeli weźmiemy pod uwagę, że rok rocznie wymienia się masę służbowych urządzeń, a sklepy z elektroniką regularnie zmieniają ekspozycję, odkryjemy źródło nowoczesnych laptopów, które, chociaż noszą ślady użytkowania, prezentują się wciąż bardzo korzystnie.

Leżaki magazynowe

Pierwsza z kategorii komputerów używanych, na którą warto zwrócić uwagę, są tzw. leżaki magazynowe - nie jest to klasa urządzeń fabrycznie nowych, ale nie były nigdy w użytku, pochodzą z niezrealizowanych zamówień oraz zbyt dużych zapasów magazynowych, jakie zostały swego czasu przez dystrybutorów.

Komputery powystawowe

W naszym kraju bardzo popularne są elektromarkety, które posiadają bogate ekspozycje aktualnie dystrybuowanych modeli. Klient może zobaczyć, jak sprzęt prezentuje się na żywo. W momencie, gdy nadchodzi nowa generacja, ekspozycja musi zostać zaktualizowana, a praktycznie nowe komputery mogą trafić do sprzedaży hurtowej. Noszą niewielkie ślady użytkowania.

Komputery poleasingowe

Tak jak powystawowe, również one padają ofiarą wymiany technologicznej. Duże firmy często przydzielają swoim pracownikom komputery, które, ze względu na nieustające zapotrzebowanie na większą moc i lepsze parametry zwykle służą przez okres jednego roku. Ponieważ pracownicy są finansowo odpowiedzialny za laptopy, w większości przypadków obchodzą się z nimi delikatnie, a urządzenia, które trafiają na wyprzedaż poleasingową, mają drobne zarysowania i przetarcia, które powstają wskutek codziennej eksploatacji.

Laptopy używane od profesjonalnych profesjonalistów

Jak widać, żeby nabyć nowoczesny laptop, nie trzeba wcale rujnować domowego budżetu np. na https://www.tani-laptop.com/. Jeżeli dopilnujemy, by znaleźć odpowiedniego dystrybutora, bardzo możliwe, że nabędziemy komputer, który od fabrycznie nowego modelu będzie różnił się jedynie brakiem pudełka i woreczków foliowych, w których pakowane jest okablowanie itp. Dodatkową zaletą jest możliwość wymiany podzespołów na nowsze (jak np. wymiana dysku twardego na SDD). W kontekście takiego zakupu bardzo ważne jest, by dana firma oferowała gwarancję na swój produkt. Kiedy mamy do czynienia ze sklep gwarantującym stuprocentową sprawność, deklaracja oparta jest na własnoręcznym sprawdzeniu każdego laptopa, a sama gwarancja obowiązuje minimum przez rok, z pewnością jest to oferta warta rozpatrzenia.

Grupa Tipmedia
--- Materiał partnera ---
Podziel się: