Dlaczego warto wziąć kredyt konsolidacyjny?

  • 24.04.2018, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Dlaczego warto wziąć kredyt konsolidacyjny?
Kredyt konsolidacyjny cieszy się uznaniem nie tylko wśród osób zadłużonych i mających kłopoty finansowe. Często to rozwiązanie wybierają ci, którym zaczyna brakować czasu i organizacji w spłacie kredytów czy kart kredytowych, systemów ratalnych itd. Coraz częściej bowiem posiadamy wiele zobowiązań, w których można zacząć się czasem gubić.

Rzecz jasna główną zaleta konsolidacji jest jedna, niższa miesięczna rata. Warto zapoznać się z ofertami takich kredytów by znaleźć ofertę idealną. Zalety konsolidacji znane są nam wszystkim – poza spłata istniejących zobowiązań i tylko jednej racie miesięcznej do regulowania dodatkowo wybierając ten produkt można liczyć, o ile się postaramy, na lesze warunki. Oczywiście zwykle bank na jaki się decydujemy wymaga założenia konta czy korzystania z karty kredytowej wraz z kredytem, ale jeśli są to atrakcyjne propozycje czemu nie skorzystać?

 Jeśli poza wysokością rat do spłaty jakie mieliśmy dotychczas nie odpowiadał nam termin ich płatności z kredytem konsolidacyjnym możemy to zmienić i wybrać taki czas, w jakim będzie nam wygodnie regulować zobowiązanie. Rata takiego kredytu może być zdecydowanie niższa poprzez głownie wydłużenie okresu spłaty. Trzeba jednak wiedzieć, że w ogólnym rozrachunku przyjdzie nam zapłacić więcej, nawet jeśli oprocentowanie kredytu konsolidacyjnego będzie dużo niższe. Bank doliczy pewnie także prowizje za udzielenie takiego kredytu. W wielu bankach po spłacie wszelkich należności jakie zostaną tam przez nas wskazane pozostanie nam do wykorzystania określona kwota, którą możemy w ramach przyznanego kredytu wykorzystać na dowolny już cel (banki miedzy sobą rozliczają wszelkie nasze zobowiązania a do dyspozycji przelana zostanie umówiona wcześniej kwota dla nas).

Na temat kredytów tego typu krąży wiele mitów. Nie jest do końca prawda, że są one tanie – rozłożenie spłaty na dłuższy niż do tej pory czas wiąże się z większymi odsetkami ogółem i kosztami – to nowy kredyt. Jednak miesięcznie suma wszelkich dotąd spłacanych zobowiązań bez konsolidacji jeśli była zbyt duża dla naszego budżetu, konsolidacja zminimalizuje i pozwoli zyskać nawet kilkaset złotych miesięcznie. Kredytów tych nie udzielają tylko i wyłącznie banki. Także firmy pożyczkowe oferują atrakcyjne produkty tego typu, można sprawdzić to na polaczkredyty.com.pl i przekonać się, czy ta oferta nie jest bardziej opłacalna.

Kto może uzyskać taki kredyt?

Jak przy każdym kredycie dla banku ważna jest zdolność kredytowa. Oczywiście w różnych bankach czy firmach pożyczkowych inne algorytmy pozwalają oszacować, na ile zdolność jest i różne są także wewnętrzne procedury mówiące o ryzyku i potrzebie wykazania główni stałych dochodów. Istotna w przypadku konsolidacji jest odpowiednia historia kredytowa świadcząca o dotychczasowym wywiązywaniu się z płatności zobowiązań przez wnioskującego o kredyt klienta.

Co będzie potrzebne? Zwykle formalności nie są skomplikowane i ograniczone zostały do minimum. Jednakże konieczne będzie udokumentowanie sytuacji finansowej (zależnie od banku mogą to być zaświadczenia o wysokości dochodów czy odcinki renty/emerytury itp.), a przede wszystkim obecne umowy kredytowe czy plany spłaty, często tez zaświadczenia o terminowej ich spłacie.

Dzisiaj kredyty konsolidacyjne dostępne są w stałej ofercie chyba wszystkich banków i wielu firm pożyczkowych. Spokojnie na polaczkredyty.com.pl można sobie sprawdzić warunki i połączyć wszelkie zobowiązania w jedno  sprawdzonej i polecanej firmie/banku. To idealne rozwiązanie dla osób które mogą mieć przez jakiś czas problemy z regulowaniem wielu wysokich zobowiązań ale i tych dla których liczba rat do spłaty stanowi problem organizacyjny i trudno im zapanować nad terminowymi spłatami wielu należności. Przy konsolidacji pozostanie do spłaty tylko jedna rata miesięcznie, zdecydowanie niższa niż przy kilku czy nawet kilkunastu spłacanych do tej pory.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: