Jak przykleić lustro na wymiar do ściany - krótki poradnik

  • 05.02.2019, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Jak przykleić lustro na wymiar do ściany - krótki poradnik
Występuje co najmniej kilka sposobów montowania luster na wymiar. Jeżeli zdecydowałeś się na lustro bez ramy, czyli elegancką, lustrzaną taflę, to niezbędny będzie Ci klej. Klejenie luster jest bezpiecznym oraz pewnym sposobem na zamocowanie ich na ścianie łazienki, w przedpokoju lub w salonie.

Ile luster powinniśmy mieć w domu i jakie rodzaje?

Duże lustro w łazience, przy którym będziemy mogli wykonać poranną toaletę. Jeszcze jedno w przedpokoju, aby sprawdzić, czy dobrze wyglądamy. To niezbędne minimum. Właściwie wkomponowane w aranżację lustro podkreśli charakter i unikatowy styl mieszkania. Zdobione lustro w stylu glamour doskonale wpisze się w architekturę eleganckiego salonu. Natomiast lustro w płytkach w zachwycający sposób uzupełni wystrój łazienki. We współczesnych wnętrzach lustra przyklejane rywalizują z wiszącymi lub stojącymi. Nawet wtedy, gdy nie mamy bogato zdobionej ramy, to lustro wspaniale zgra się z aranżacją. Będzie prostą i subtelną ozdobą pomieszczenia.

W jaki sposób przymocować lustro na wymiar do ściany?

Klejone lustra ścienne są bardzo proste w montażu. Nie są potrzebne specjalistyczne narzędzia, ani drogie materiały montażowe. Nie musimy mieć też bardzo dużego doświadczenia w pracach remontowych lub wykończeniowych. Tradycyjne klejenie lustra do ściany można przeprowadzić samodzielnie lub korzystając z pomocy drugiej osoby. To pozwoli osadzić lustro na wymiar w perfekcyjnym miejscu. Możemy do tego wykorzystać klej lub silikon do luster.

W jaki sposób działa klej do luster?

Klej do luster jest najpopularniejszą metodą montażu lustra na wymiar na ścianie. Pamiętaj o tym, żeby poświęcić trochę czasu na wybór właściwego produktu. Na sklepowych półkach musisz szukać specjalistycznych wyrobów, które są dedykowane do klejenia luster. Dzięki temu będziesz miał pewność, że lustro się nie przemieści i nie odklei od podłoża. Dobrze dobrany klej montażowy do luster umożliwi nam stabilne i pewne przytwierdzenie tafli bez obawy o uszkodzenie jej spodniej warstwy. Wszelkie  niezbędne informacje znajdziesz także tutaj – https://www.oprawiamy.pl/c143,ramki-czarne. Gdy zamierzasz przymocować lustro na wymiar do ściany w łazience, to poza wytrzymałością i trwałością, musisz zwrócić uwagę również na takie parametry, jak odporność na wilgoć i podwyższone temperatury. Lustro możesz zamontować również za pomocą silikonu do luster. Niektórzy wykonawcy są bardziej przekonani do klejów. Natomiast inni wybierają silikony do klejenia luster. Silikon szybko się utwardza. Pozwala na pewny i bezpieczny montaż. Silikon lepiej sprawdzi się w łazience, bo jest odporny na wilgoć.

Grupa Tipmedia
--- Materiał partnera ---
Podziel się: