Zasilacze laboratoryjne Keithley

  • 12.01.2019, 16:00
  • Grupa Tipmedia
Zasilacze laboratoryjne Keithley
Zasilacz laboratoryjny to bardzo przydatne urządzenie, które wykorzystywane jest w taki sposób, aby dopasować dostępne aktualnie napięcie do wymagań urządzenia zasilanego, na którym się pracuje. To dzięki takim właśnie zasilaczom można doprowadzić z powodzeniem napięcie do badanych obiektów. 

Zasilacze z dwoma i trzema kanałami z przystępnym sterowaniem

Zasilacze laboratoryjne Keithley posiadać mogą dwa lub trzy kanały, w zależności od tego, w jakiej profesji są wykorzystywane. Sterowane mogą być one za pomocą interfejsu USB, dlatego nie powinno to stwarzać żadnych problemów. Pozwala to na błyskawiczne realizowanie powierzonych fachowcom usług. Proponowane zasilacze mogą posiadać kanały o zróżnicowanej mocy (np. 30 W oraz 45 W). Wszelkimi kanałami można sterować niezależnie od siebie, co można uznać za bardzo duży atut takich zasilaczy. Wyjścia są izolowane, dlatego zasilacze są bezpieczne, jeśli chodzi o ich praktyczne użytkowanie. Cechują się też kompensacją spadku napięcia, gdy jest ono doprowadzane do badanego obiektu. Wysokonapięciowe zasilacze laboratoryjne marki Keithley dostępne są między innymi w ofercie tespol.com.pl.

Połączenie kanałów równolegle lub szeregowo

Zasilacze wysokonapięciowe zawierają w sobie kanały, które mogą być połączone:

  • równolegle,

  • szeregowo.

Wybór łączenia ma bardzo duży wpływ na to, jaka jest wydajność napięciowa lub prądowa. Każdy ma w tym zakresie różnorodne oczekiwania, dlatego też pod tym kątem dobiera się takie połączenia. Tego typu urządzenia charakteryzują się bardzo dużą dokładnością, wysoką rozdzielczością oraz niewyobrażalną stabilnością. Odpowiednio je konserwując można z nich korzystać przez długie miesiące, mając pewność, że się nie uszkodzą. Na uwagę zasługuje to, że na pewno się nie przegrzeją, gdyż posiadają ograniczenia napięciowe. Zasilacze mają niewielkie rozmiary, dlatego też można się z nimi przemieszczać z miejsca na miejsce, są bardzo lekkie. 

Zasilacze laboratoryjne Keithley

Niski poziom szumów w zasilaczach

Największą zaletą zasilaczy laboratoryjnych Keithley jest jednak bardzo niski poziom szumów. Poza tym można spodziewać się również tego, że zasilacze laboratoryjne:

  • będą cechowały się dużą liniowością z tętnieniami,

  • szum wartości między szczytami będzie mniejszy niż 3mV.

To sprawi, że korzystanie z nich w praktyce będzie bardzo wygodną czynnością. W dowolnym momencie można zmienić ustalone wcześniej parametry zarówno na jednym, jak i na drugim kanale. Nie ma to większego znaczenia na którym kanale będzie się je zmieniało, najważniejsze są ustawienia klienta, które dobiera się zgodnie z przeprowadzanymi pracami. Wyświetlacz zasilacza sprawia, że można bez problemów badać aktualne napięcie i natężenie prądu, tak aby nie były one przypadkiem zbyt duże. W razie potrzeby zadziałają ograniczenia, ale też ochrona przed przegrzaniem, tak aby urządzenie nie było dla nikogo źródłem niebezpieczeństwa. Z uwagi na prostotę w sterowaniu na zasilacze wysokonapięciowe odnotowuje się wzmożony popyt. Można w dowolnej chwili sprawdzić także stan ładowania i zmienić go w czasie rzeczywistym, gdy klient uzna takie postępowanie za słuszne. Podobnie można uczynić z napięciem obwodowym otwartym i napięciem na zaciskach.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: