Inhalatory - sposób na chorobę

  • 24.01.2019, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Inhalatory - sposób na chorobę
Inhalatory to sprzęt medyczny używany szczególnie wczesną jesienią i zimą, kiedy to rozpoczyna się jeden z trudniejszych dla człowieka okresów w roku. Nie dość, że za oknem jest szaro i ponuro, to jeszcze jesteśmy narażeni na przeziębienie i inne choroby atakujące układ oddechowy. Jednak inhalatory sprawdzają się tak naprawdę o każdej porze roku. Zachorować można przecież bez względu na to, czy za oknem jest plus dwadzieścia stopni Celsjusza, czy minus dziesięć. Gdy dopadnie choroba, warto mieć w swoim domu odpowiedni sprzęt medyczny, który pomoże szybciej wrócić do zdrowia.

Rodzaje inhalatorów dostępne na rynku

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów inhalatorów. Warto przyjrzeć się każdemu z nich.

Inhalatory tłokowe, zwane również zamiennie inhalatorami pneumatycznymi. Jest to najpopularniejszy rodzaj inhalatorów dostępnych na rynku. Dzięki nim możemy drogą wziewną podać wszelkie leki, mgiełki, antybiotyki i inne substancje. Można stosować wszystkie leki, które należy dostarczać metodą nebulizacji. Tego typu inhalatory będą dobrym wyborem zarówno dla niemowląt, jak i osób dorosłych - nie mają ograniczenia wiekowego. Tłokowe inhalatory są wyposażone w elektryczny kompresor i nebulizator, który pełni rolę pojemnika na lek. Tutaj warto polecić inhalatory tłokowe firmy FLAEM (niektóre modele są przystosowane specjalnie dla najmłodszych) oraz inhalatory firmy Medel, gdzie również znajdziemy sprzęt wykonany zarówno specjalnie dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Inny rodzaj inhalatorów to inhalatory ultradźwiękowe. W odróżnieniu od inhalatorów pneumatycznych nie posiadają kompresora. Zwykle są stosunkowo małe i bardzo ciche. Niestety nie możemy za ich pomocą podawać wszystkich substancji przystosowanych do podawania drogą wziewną. Nie powinno się za ich pomocą podawać antybiotyków, steroidów i innych zawiesin. Dzieci poniżej 1 roku życia również nie powinny korzystać z tego typu inhalatorów. Ważnym elementem ultradźwiękowych inhalatorów jest przetwornica, która rozprasza lek na cząsteczki aerozolu.

Inhalatory

Ostatnim rodzajem inhalatorów są inhalatory DPI proszkowe. Charakteryzują się bardzo prostym działaniem i budową. Do inhalatora wkładamy kapsułkę leku i naciskamy w odpowiednim miejscu, jednocześnie wykonując wdech. Tego typu inhalatory poleca się głównie osobom, które nie mają problemu z kontrolowaniem swojego oddechu.

Opisane inhalatory oraz inny sprzęt medyczny można nabyć w sklepie https://www.ronomed.com.pl/sprzet-medyczny.html.

Jaki inhalator wybrać?

Wybór jest tak naprawdę uzależniony od indywidualnych potrzeb danej osoby. Jeśli nie mamy konkretnych wytycznych ani wymagań dotyczących tego, jaki powinien być inhalator, a zależy nam na tym, by chronić zdrowie swoje i swojej rodziny zimą - warto wybrać tradycyjny inhalator pneumatyczno-tłokowy. Podczas wyboru inhalatora warto zwrócić uwagę na wskaźnik MMAD, który podaje uśrednioną wielkość cząsteczek aerozolu. Innym ważnym parametrem jest frakcja respirabilna (FR), która podaje odsetek cząsteczek aerozolu o średnicy mniejszej niż 5 μm. Takie cząsteczki docierają do dolnych partii układu oddechowego.

Inhalator powinien uzupełnić wyposażenie medyczne każdego gospodarstwa domowego. To bardzo przyjemny i prosty sposób podawania leków drogą nebulizacji, pomagający szybciej wrócić do zdrowia.


 

Ronomed Sp. z o.o. Sp.k.

ul. Przyjaźni 52/1U

53-030 Wrocław

tel. 713461886

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: