Jakie kleje do produkcji okien zagwarantują wytrzymałość?

  • 16.01.2019, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Jakie kleje do produkcji okien zagwarantują wytrzymałość?
Kleje do okien są istotnym elementem całego procesu powstawania drewnianych okien. Jak wygląda praca nad tym produktem? Czy drewno ma szanse z produktami PCV?

Drewno wciąż cieszy się popularnością

Okna PCV w dzisiejszych czasach są czymś, co pojawia się na porządku dziennym. Atrakcyjna cena, a także właściwości produktu sprawiają, że miliony Polaków zdecydowały się na taki typ okien w swoich domach i mieszkaniach. Za tego typu rozwiązaniem przemawiają chociażby: odporność na czynniki zewnętrzne, szczelność, czy bogactwo wariantów kolorystycznych. Nie sprawia to jednak, że drewno wciąż nie posiada swoich zwolenników. Współczesne metody obróbki tego naturalnego surowca pozwalają uzyskać piękne i trwałe okna. W dodatku są one w pełni bezpieczne dla zdrowia człowieka, czego nie można powiedzieć o utleniającym się PCV. W Polsce drewniane okna wykonuje się najczęściej z modrzewia i sosny, popularny jest także indonezyjskie meranti. Drzewa te mają różne właściwości. Modrzew jest bardzo wytrzymały i odporny na czynniki zewnętrzne. Sosna zaś gwarantuje niski współczynnik przenikania ciepła. Jednak nowoczesne obróbki, jakim poddawane są drewniane elementy, sprawiają, że niezależnie od jego rodzaju będą one bardzo wytrzymałe i odporne na wszelkie czynniki.

Obróbka drewna kluczowa

Etap ten jest jednym z decydujących o końcowej jakości produktów. Profilowanie i frezowanie odbywa się pod czujnym okiem pracowników, za pomocą specjalistycznych maszyn. To po tych pracach odbywa się pierwsza kontrola jakości. Sprawdza się wówczas poprawność wymiarów, eliminuje się części zawierające pęknięcia oraz inne uszkodzenia. Następnie elementy te poddaje się impregnacji. Pozwala ta zachować wysokie właściwości drewna i zabezpieczyć je na długie lata.

Kleje do produkcji okien

Po impregnacji następuje jeszcze szlifowanie elementów na specjalnych maszynach. Dopiero wówczas możemy przystąpić do klejenia okien. Ten etap dotyczy tylko okien drewnianych i wymaga odpowiednich spoiw. Kleje do produkcji okien muszą odznaczać się wysoką jakością wykonania i trwałością spoiny. Dlatego dystrybutorzy, w tym Fobaro, przygotowali specjalne kleje Extracoll 474 G oraz Extracoll 478.1K umożliwiające skuteczne łączenie elementów. Pod tym linkiem dowiesz się więcej na ten temat. Wybór jest zróżnicowany, dzięki czemu każdy producent okien znajdzie coś dla siebie. Po klejeniu następuje oczyszczanie drewna z nadmiaru kleju i ponowne szlifowanie. Dopiero wówczas można przystąpić do ponownej impregnacji i lakierowania. Gdy zakończymy ten proces, możemy przejść do składania okna w całość. Jak widać, proces tworzenia okien drewnianych nie jest prosty. Jednak nowoczesne metody produkcji sprawiają, że gotowy produkt jest wysokiej jakości i bardzo wytrzymały.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: