Jak wykorzystać switch WS-C2960X-24PS-L od Cisco?

  • 07.01.2019, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Jak wykorzystać switch WS-C2960X-24PS-L od Cisco?
Stabilna sieć to podstawa prawidłowego funkcjonowania firmy. Dlatego tak istotne jest odpowiednie jej zaprojektowanie oraz wykorzystanie odpowiednich urządzeń. Jak wykorzystać ich możliwości?

Technologia poprawia życie

Tempo zmian może przytłaczać niektórych ludzi. Wypadnięcie chociażby na chwilę z obiegu może sprawić, że trudno będzie nam odnaleźć się w nowej sytuacji. Spójrzmy chociażby na komputery czy telefony. Dziś nie mają zbyt wiele wspólnego z tym, co pamiętamy chociażby z przełomu wieków. Siłę współczesnych technologii doskonale widać chociażby w grach wideo. Dawne platformówki 2D wyparły rozbudowane gry z realistycznie oddanym światem. A to z pewnością nie koniec rozwoju technologii. Dbają o to chociażby firmy zlokalizowane w Dolinie Krzemowej. To ich nieustanna praca sprawia, że urządzenia są coraz bardziej rozbudowane i funkcjonalne. Wprowadzają ludzkość na coraz to wyższe poziomy techniki. W Dolinie Krzemowej swoje siedziby mają takie koncerny jak Google, Facebook, HP, czy Cisco. Każda z nich skupia się na rozwijaniu innych technologii. Dzięki nim praca za pośrednictwem internetu jest coraz bardziej wygodna. Szczególnie warto zwrócić uwagę na rozwój infrastruktury sieciowej. Dawniej wewnętrzne sieci firmowe umożliwiały przesyłanie danych między stanowiskami z prędkością od kilkudziesięciu do kilkuset megabajtów. Obecnie standardem staje się sieć 10G. Przesyłanie plików z prędkością 10Gb/s jest możliwe m.in. dzięki firmie Cisco. Zaprojektowali oni rozwiązania, które w połączeniu z nowoczesnym sprzętem umożliwiają stworzenie szybkiej sieci.

Po co w sieci 10G switch  WS-C2960X-24PS-L?

Aby cieszyć się w firmie sprawną infrastrukturą sieciową, potrzebujemy dobrze zaprojektowanej sieci wykorzystującej współczesne nowinki. Przede wszystkim każdy komputer powinien być wyposażony w dysk SSD i kartę sieciową obsługującą prędkość 10Gb/s. Kolejnym krokiem będzie zakup odpowiednich przewodów, które także nie będą powodować utraty szybkości. Wówczas warto skupić się urządzeniu odpowiedzialnym za dostęp do internetu. Przy większej liczbie komputerów warto postawić na switch, czyli przełącznik sieciowy. Przesyła on pakiety danych między urządzeniami do niego podłączonymi na podstawie adresów fizycznych MAC. Jednym z producentów jest firma Cisco. Pod tym linkiem możesz sprawdzić specyfikację switcha oznaczonego kodem WS-C2960X-24PS-L. Na uwagę zasługują chociażby 24 porty Gigabit Ethernet, 4 porty SFP oraz 2 porty USB typu 2.0. Dzięki temu urządzeniu nasza sieć będzie działała niezawodnie i szybko.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: