Płyn do mycia szyb samochodowych oraz płyn do mycia felg – niezbędne o każdej porze

  • 09.11.2018, 12:00
  • Materiał Partnera
Płyn do mycia szyb samochodowych oraz płyn do mycia felg – niezbędne o…
Na wyposażeniu auta powinno być kilka przedmiotów. Te, do których obliguje nas prawo oraz te, których wożenie nakazuje nam zdrowy rozsądek. Bez wątpienia właśnie takim środkiem jest płyn do mycia szyb samochodowych. Płyn do mycia felg zaś powinniśmy trzymać w garażu.

Kilka słów o kosmetyce auta

Zmotoryzowani dzielą się na takich, którzy dbają o swoje samochody bardzo, odpowiednio oraz wcale. Choć nie każdy rozumie, dlaczego są kierowcy, którzy kochają autodetailing (kompleksowe czyszczenie i konserwowanie auta), to za jedno trzeba ich pochwalić – ich samochody zawsze są czyste. W przeciwieństwie do osób, które na myjnię jadą tylko „od święta” i nie widzą nic złego w tym, że brud wręcz odpada od lakieru ich auta. Taka postawa jest nie tylko niebezpieczna z uwagi na ograniczoną widoczność, ale grozi również mandatem karnym. Zgodnie z polskimi przepisami nie można jeździć samochodem, na którego szybach, światłach i lusterkach zalega brud. Grozi za to kara do 500 złotych. Brud może być również niebezpieczny dla naszego lakieru. Ptasie odchody czy żywica, jeżeli zalegają zbyt długo na masce, mogą ją nieodwracalnie uszkodzić. I wtedy jedynym rozwiązaniem będzie wizyta u lakiernika i malowanie danego elementu.

Płyn do mycia szyb samochodowych – miej go zawsze przy sobie

Właśnie dlatego tak ważne jest, by zawsze mieć w bagażniku dobry płyn do mycia szyb samochodowych. Nie jest to zbyt duży wydatek, a pozwoli nam nie tylko ustrzec się przed mandatem, ale i pomoże w zapewnieniu dobrej widoczności. Oczywiście pod warunkiem, że będziemy go regularnie stosować. Na tej stronie znajdziesz nie jeden płyn do mycia szyb samochodowych, który sprawdził się u nie jednego kierowcy. Dobry płyn do szyb nie tylko dokładnie je wyczyści, ale i sprawdzi się jako ratunek w przypadku zabrudzeń innej części auta. Usunie on m.in. wyżej wspomniane ptasie odchody z dachu czy komary na masce.

Komu przyda się płyn do mycia felg?

Płyn do mycia felg z reguły nie znajduje się na wyposażeniu garażu każdego z nas. Ba, mało który kierowca posiadający felgi stalowe i kołpaki go używa. Płyn do mycia felg przeznaczony jest dla fanów autodetailingu, którzy dbają o każdy detal swojego auta. Jeżeli ty również do nich należysz lub chcesz wejść do tego grona, zobacz płyny do mycia felg – https://autochemia.pl/pol_m_Detailing_Elementy-zewnetrzne_Opony-i-felgi_Plyny-do-mycia-felg-427.html. Dzięki tego rodzaju preparatom nie tylko dokładnie wyczyścisz swoje felgi, ale również możesz je odnowić, jak i zabezpieczyć. Wszystko zależy od tego, na jaki płyn do mycia felg się zdecydujesz.

Materiał Partnera
--- Materiał Partnera ---
Podziel się: