Przepis na zdrową i czystą łazienkę

  • 04.11.2018, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Przepis na zdrową i czystą łazienkę
Niewielkie pomieszczenia bez okien, takie jak łazienka i toaleta, łatwo ulegają zawilgoceniu, trudno je również porządnie przewietrzyć. Są więc szczególnie narażone na rozwój szkodliwych pleśni i bakterii. Większość pleśni wydziela silne substancje toksyczne, niektóre nawet o udowodnionym działaniu rakotwórczym. Warto więc wiedzieć ja dbać o czystość w łazience i ubikacji, aby nie dopuścić do sytuacji niebezpiecznych dla naszego zdrowia.

Jak zachować czystość w łazience?


Szczególną uwagę zwróć na urządzenia sanitarne takie jak wanna czy brodzik. Trzeba je dokładnie umyć po każdej kąpieli. Wystarczy przetrzeć je odrobiną łagodnego żelu czyszczącego, spłukać wodą i osuszyć- tu idealnie sprawdzi się ściereczka z mikrofibry. Zapobiegniesz w ten sposób rozwojowi szkodliwych bakterii i grzybów.


Niestety prawdziwą zmorą naszych łazienek są łatwo ulegające zabrudzeniu fugi. Dbajmy na bieżąco o ich czystość, ponieważ często właśnie na nich rozwija się toksyczna pleśń. Nie zostawiaj nigdy mokrej podłogi w łazience ani zachlapanych wodą z kąpieli płytek na ścianach. Po zakończonej kąpieli przetrzyj je ścierką i zostaw otwarte drzwi, aby zapewnić odpowiednią wentylację w pomieszczeniu. Jeśli zauważysz czarny nalot na fugach, oznacza to, że prawdopodobnie pleśń zdążyła się już rozwinąć. Najbezpieczniej będzie takie fugi usunąć i wymienić na nowe przeznaczone specjalnie do łazienek fugi grzybobójcze.

Jak zachować czystość, kiedy łazienka i WC znajdują się w jednym pomieszczeniu?


Jeśli toaleta i łazienka są we wspólnym pomieszczeniu, trzeba bardzo starannie przestrzegać higieny. W toalecie znajduje się ponad 200 gatunków bakterii. Niektóre z nich mogą być groźne dla zdrowia. Pamiętajmy więc, że kiedy spłukujemy wodę, muszla klozetowa powinna być zamknięta. To niezwykle istotne, ponieważ podczas spłukiwania wody powstaje tak zwany aerozol biologiczny zawierający bakterie. Jeśli zostawimy otwartą muszlę, po naduszeniu spłuczki, osadzi się on na wszystkim w odległości około 2 metrów. W praktyce oznacza to, że chorobotwórcze bakterie mogą się znaleźć na naszych ręcznikach, szlafroku, przyborach kosmetycznych, kosmetykach, w wannie, prysznicu i umywalce. Pamiętaj wiec o zamykaniu muszli, ponadto co najmniej raz w tygodniu czyść toaletę płynem dezynfekującym, a odpowiednią czystość na co dzień zapewni antybakteryjna kostka do WC.


Skrupulatne, systematyczne dbanie o czystość i regularne wietrzenie pomieszczeń to klucz do zachowania zdrowej łazienki i toalety. Zadbaj o sprawność domowego systemu wentylacyjnego, a do sprzątania zakładaj gumowe rękawiczki. Nie dopuszczaj do nagromadzenia się brudu, a nie tylko zapewnisz zdrowie sobie i swojej rodzinie, ale również unikniesz takich problemów jak grzyb w łazience i zakamieniona trudna do umycia muszla klozetowa.

 

Jaki wybrać papier toaletowy do łazienki?

Katrin Basic Gigant Toilet S 150 to papier toaletowy jumbo, który nadaje się do codziennego użytku w systemach L2 lub M2. Stosować można go przede wszystkim w toaletach publicznych. Jest to papier jednowarstwowy, dostępny w kolorze białym – obecnie można go nabyć w promocyjnej cenie w sklepie https://higieniczny.pl/papier-toaletowy.html. Stworzony został z wysokiej jakości makulatury, dzięki czemu jest przyjemny w dotyku i łatwy w użytkowaniu. Wykorzystywać można go w dozownikach Katrin System Toilet. Doskonały wybór do toalet o małym oraz średnim natężeniu ruchu, jest bardzo przyjemny dla ludzkiej skóry, nie podrażnia jej. Cechuje się bardzo wysokim poziomem wchłanialności, co pozwala zmniejszyć wymianę rolek w toaletach. Jest to więc bardzo wydajne i oszczędne rozwiązanie stosowane przez coraz większą grupę osób. Dzięki temu można stosować go także w zakładach pracy oraz galeriach handlowych. Na uwagę zasługuje jego wytrzymałość, dzięki czemu poradzi sobie także w hotelowych toaletach. Produkt charakteryzuje się też dużą delikatnością, dlatego też można z niego komfortowo korzystać w każdym miejscu, w którym znajdzie zastosowanie. Stosując go można zadbać o swoją higienę. Użytkowników zainteresować może też fakt, że papier toaletowy powstał na bazie najnowocześniejszych technologii, tym samym poprawiając jego jakość, ale też dbając o otaczające człowieka środowisko. Uniwersalne zastosowanie oraz zwiększona wydajność sprawiają, że jego zużycie jest dużo mniejsze. Posiada specjalny certyfikat ISO, który potwierdza jego najwyższą jakość i gwarantuje pełne zadowolenie, niezależnie od miejsca występowania. 

 

Papier toaletowy Katrin Plus Toilet 150 to bardzo wysokiej jakości, mocny papier w standardowym rozmiarze, wyróżniający się wyjątkową miękkością, delikatnością i komfortem stosowania. Pasuje do większości uniwersalnych uchwytów na papier toaletowy w rolkach. Papier Katrin Plus Toilet 150 produkowany jest z przeznaczeniem do ekskluzywnych hoteli i wnętrz, sprawdzi się idealnie w eleganckich toaletach, szczególnie hotelowych, przy wysokim natężeniu ruchu. Jest śnieżnobiały, pozbawiony ozdób i wypustek, przez co przywołuje na myśl elegancję i prostotę, dzięki czemu jego wygląd przypada do gustu każdego, nawet najbardziej wymagającego klienta. Papier posiada aż cztery warstwy, z których każda została w 100% wykonana z celulozy. Dzięki kilku warstwom charakteryzuje się bardzo wysoką chłonnością, zapewniając tym samym maksymalny komfort użytkowania. Trzy warstwy i wysoki poziom wchłaniania powoduje, że papier jest niesamowicie wydajny. Katrin Plus Toilet 150 to produkt bardzo delikatny, przyjemny w stosowaniu – nie powoduje podrażnień ani uczuleń. Nie posiada żadnego zapachu i jest całkowicie pozbawiony substancji zapachowych, co pozwala na jego użytkowanie przez każdego. Ponadto został przebadany dermatologicznie na grupie osób o różnych typach skóry. Jest całkowicie bezpieczny, także dla najmłodszych i osób cierpiących na wszelkiego rodzaju alergie i bardzo łagodny dla skóry. Papier posiada certyfikat Flower Eco Label przyznawany produktom przyjaznym dla środowiska, które spełniają najwyższe standardy jakości.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: