Jak urządzić nowoczesną kuchnię? Krzesła barowe wyznacznikiem współczesnego stylu

  • 30.10.2018, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Jak urządzić nowoczesną kuchnię? Krzesła barowe wyznacznikiem współczesnego…
Kuchnia to miejsce, w którym powinna rządzić prostota i minimalizm. Dlatego warto postawić na nowoczesne urządzenie z funkcjonalnymi akcesoriami.

Dlaczego wyspa?

Wyspa kuchenna to nowoczesne rozwiązanie, które zrywa z dotychczasowym pojęciem kuchni. Jest to praktyczna opcja, która pozwala połączyć ze sobą kuchnię z salonem. Dzięki temu nie musimy rezygnować ze wspólnego czasu z rodziną na rzecz przygotowywania posiłku w odrębnym pomieszczeniu. Kuchnia otwarta na salon pozwala nam także lepiej wykorzystać dostępną przestrzeń. Najmniejsza wyspa może mieć zaledwie 80 cm na 60 cm. Już taka powierzchnia wyodrębniona od szafek i sprzętu AGD pozwala nam na dość swobodne przygotowywanie posiłków. Pamiętajmy tylko, blat znajdował się  w odległości co najmniej 120 cm od szafek kuchennych oraz 60 cm od ściany i sprzętów AGD. Im więcej mamy miejsca na wyspę, tym więcej elementów możemy na niej umieścić. Na blacie istnieje możliwość montażu zlewozmywaka, czy dodatkowych gniazdek. Pod blatem zaś możemy zamontować kuchenkę. Wszystko zależy więc od naszej inwencji twórczej i planu zagospodarowania kuchni. Pamiętajmy również, by wyspa była nieco wyższa od strony pokoju, co pozwoli nam zamaskować to, co dzieje się w części kuchennej.

Wyspa to nie tylko blat

Projektując wyspę nie możemy zapomnieć o pozostałych aspektach. Kuchnia otwarta na salon wymaga odpowiedniej wentylacji. W przeciwnym razie nie tylko skutecznie podniesiemy temperaturę, ale także trudno będzie nam pozbyć się zapachów po zakończeniu gotowania. Kolejnym elementem są szafki. W niektórych rozwiązaniach możemy je umieszczać pod blatem. W innych znajdują się osobno. W salonach meblowych możemy znaleźć szafki specjalnie zaprojektowane do tego typu rozwiązań.

Krzesła barowe uzupełnią nowoczesną kuchnię

Ogromną zaletą wyspy jest fakt, że blat może także pełnić funkcję stołu. Jeśli chcemy z niego korzystać także w ten sposób, to musimy zadbać o odpowiednio wysokie krzesła. Dlatego świetnym rozwiązaniem będą hokery. To krzesła, które doskonale znamy z barów i pubach. Od kilku lat stają się podstawowym elementem wyposażenia nowoczesnych domów i mieszkań. Czemu są one tak chętnie wybierane przez Polaków? Przede wszystkim krzesła barowe mają regulowaną wysokość siedziska, dzięki czemu gwarantują komfortowe siedzenie przy wysokim blacie kuchennej wyspy. Zobacz stołki barowe, które oferują producenci mebli. Mogą one mieć różny wygląd, co pozwala nam dopasować je do naszego wnętrza. Obrotowe siedziska sprawiają, że nie musimy odstawiać hokera, by na niego usiąść. To bardzo funkcjonalna opcja, która szczególnie przyda się w kuchniach łączonych z salonem.

Grupa Tipmedia
--- Materiał partnera ---
Podziel się: