Manekiny dla każdego – sprawdzamy oferty polskich producentów

  • 03.08.2018, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Manekiny dla każdego – sprawdzamy oferty polskich producentów
Dziś niemal każdy sklep może dobrać indywidualnie rodzaj manekinów do sprzedawanego towaru. I wcale nie chodzi tutaj o modele „szyte na miarę”, które także stanowią część oferty producentów.

Manekin doda profesjonalizmu

 

Rola manekina jest bardzo prosta. Ma on przekazywać aktualne trendy i eksponować towar najlepiej jak to możliwe. Aby przyniosło to zamierzony skutek, musi on dobrze prezentować się. Przez dziesięciolecia wizerunek ludzkich figur ulegał przeróżnym modyfikacjom. Kiedyś manekiny były pełne rozmaitych dodatków. Posiadały farbowane włosy, zęby, czy też mechaniczne oczy. W niektórych kulturach usuwano im nawet sutki. Zmianie ulegał także materiał, z którego wytwarzano manekiny. Zaczynano od drewna i wosku, dziś produkuje się je z włókna szklanego. To najtańsza forma produkcji, która jednak jest powoli wypierana przez polistyren, który stosuje się chociażby przy produkcji styropianu. Obecnie manekiny mają bardzo estetyczny wygląd. Przejawia on się w dobrze zarysowanych liniach ciała i smukłych sylwetkach. Pozbawione są także wszelkich, wspomnianych tutaj, dodatków. Manekiny mogą mieć zarysowane linie twarzy czy włosów, wszystko zależy od tego, do jakiej odzieży chcemy je stosować. Coraz popularniejsze są jednak wersje abstrakcyjne. To futurystyczny model, który pozbawiony jest rysów twarzy, a jego głowa ma kształt jaja. Pośrednim rozwiązaniem są natomiast manekiny semi-abstrakcyjne, które posiadają usta, nos, czy łuki brwiowe. Na rynku nie brakuje również modeli realistycznych, bardzo zbliżonych wyglądem do człowieka.

 

Manekiny proste, dynamiczne, specjalne

 

Warto zastanowić się także nad tym, jakiej sylwetki potrzebujemy do naszego butiku. Manekiny proste, statyczne sprawdzą się do ekspozycji klasycznych ubrań. Oddają one nie tylko prestiż związany z noszeniem tego typu odzieży, ale również szyk i elegancję. Do garniturów można też dobrać manekiny z wydłużonymi kończynami, dzięki czemu prezentują się one jeszcze bardziej okazale. Sprzedając odzież dla ludzi młodych warto pomyśleć o figurach dynamicznych, które produkowane są w różnych pozach. Oddają one lepiej ducha młodego pokolenia, ale wnoszą też powiew nowoczesności do sklepu. Ważna jest także kolorystyka tego rodzaju manekinów. Mogą być ona w niekonwencjonalnych barwach, np. w czerni. Świetnie sprawdzą się wówczas do wielu kolekcji, np. typu streetwear. Uzupełnieniem naszego wyposażenia mogą być manekiny specjalne. Przeznaczone są one do ekspozycji bielizny, ubrań ciążowych, czy sportowych. Dzięki nim możemy dobrze wypromować dobrze każdy rodzaj towaru, a osoby zainteresowane nimi będą mogły zobacz jak one się prezentują.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: