Budynek poszkolny w Żelechowie * Szkoła nadal za ćwierć miliona. Można przystąpić do trzecich rokowań i kupić szkołę na raty

  • 27.10.2016, 16:46 (aktualizacja 27.10.2016, 16:53)
  • Piotr Waydyk
Budynek poszkolny w Żelechowie * Szkoła nadal za ćwierć miliona. Można…
Już wkrótce nadarzy się kolejna szansa na nabycie budynku poszkolnego w Żelechowie. Cała dotychczasową historię próby jego zagospodarowania opisałem wcześniej w swoich artykułach. Właśnie dobiega termin trzecich rokowań. Cena wywoławcza w wysokości 250 000 zł nie zmieniła się od czasu drugich rokowań. Wcześniej odbyły sie dwa przetargi w następujących terminach: 20.11.2015 r. , 17.02.2016 r.

          Co warto wiedzieć przytępując do rokowań. Otóż dla nieruchomości nie ma opracowanego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Zgodnie z zapisem studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania gminy nieruchomość leży w strefie zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej i zabudowy zagrodowej z dopuszczeniem usług.

          Najbliższe rokowania odbędą się w dniu 3 listopada 2016 r. w budynku Urzędu Gminy Widuchowa, ul. Grunwaldzka 8 , Widuchowa , pokój nr 02 o godz. 9.30. Przystępujący do rokowań winni wpłacić zaliczkę w wysokości 5% ceny wywoławczej ceny wywoławczej,  najpóźniej do dnia 26.10.2016 r. (środa). Wpłacona zaliczka zostanie zaliczona na poczet ceny nabycia prawa własności nieruchomości, jeżeli osoba wpłacająca zaliczkę wygra rokowania, a zwrócona jeżeli osoba wpłacająca zaliczkę nie wygra rokowań. Zaliczka ulega przepadkowi w razie uchylenia się uczestnika, który rokowania wygrał od zawarcia umowy notarialnej. Cenę nabycia prawa własności nieruchomości równą cenie osiągniętej w rokowaniach wpłaca się nie później niż do dnia zawarcia umowy notarialnej, w przypadku rozłożenia na raty pierwsza rata płatna jest nie później niż do dnia zawarcia umowy , a następne raty wraz z oprocentowaniem w wysokości 25% stopy procentowej równej stopie redyskonta weksli stosowanej przez Narodowy Bank Polski podlegają zapłacie w terminach ustalonych przez strony w umowie. Koszt sporządzenia aktu notarialnego i koszty sądowe w całości pokrywa nabywca. Jednocześnie informuję, że nie przystąpienie do zawarcia umowy notarialnej nabycia prawa własności w ustalonym terminie powoduje przepadek wpłaconej zaliczki.

          Pisemne zgłoszenie w zamkniętych kopertach z napisem: „Nieruchomość nr 516 obręb Żelechowo - rokowania” należy złożyć w Urzędzie Gminy Widuchowa, 74-120 Widuchowa, ul. Grunwaldzka 8, pokój nr 11 w terminie do dnia 26.10.2016 r. do godziny 1400.

Piotr Waydyk

 

Piotr Waydyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
gerwazy
gerwazy 05.11.2016, 15:22
Cena chyba jest OK ale to moje laika zdanie. Czasem (nie twierdzę, że tu) biegły "szacuje" nieruchomość chyba z sufitu biorąc wartości: http://pamietnikwindykatora.pl…

Pozostałe