Dębogóra * W siedzibie nowej komendy powiatowej w Gryfinie

  • 26.10.2016, 08:53 (aktualizacja 26.10.2016, 09:02)
  • Piotr Waydyk
Dębogóra * W siedzibie nowej komendy powiatowej w Gryfinie
W sobotę 22 października grupa dzieci ze świetlicy wiejskiej w Dębogórze z inicjatywy Sołtysa Łukasza Kosmalskiego, Świetlicowej Sylwii Bachur, wraz z rodzicami i przy pomocy dzielnicowego st. sierż. Tomasza Dąbrowskiego z Posterunku Policji Widuchowa-Banie miały okazje zwiedzić nowo wybudowaną Komendę Powiatową Policji w Gryfinie.

(ZOBACZ TEŻ INNE WCZEŚNIEJSZE ARTYKUŁY O DĘBOGÓRZE)

     Była to niezwykle interesująca wycieczka dla dzieciaków której przewodniczył całej grupie nasz Dzielnicowy pokazując cały budynek od środka. Dzieci miały okazje zwiedzić wszystkie pomieszczenia, zaczęły od pokoju dyżurnego gdzie trafiają wszystkie zgłoszenia do Policji, następnie pokoje przesłuchań z lustrem weneckim gdzie miały okazje widzieć jak w rzeczywistości wygląda forma przesłuchania. Kolejne pomieszczenia to siłownia,  tzw. cele -pomieszczenia do przetrzymywania zatrzymanych za różnego rodzaju przestępstwa, jak również zwiedzić część administracyjną budynku. Dzieciaki miały okazje także zobaczyć pozostałe budynki, garaże policyjne, wiaty, specjalny parking przez który policja przywozi zatrzymane osoby i wprowadza do budynku komendy. Na koniec wycieczki cała grupa miała okazje zobaczyć Gaję - policyjnego psa tropiącego. Wycieczka zakończyła się wspólnym zdjęciem z naszym Dzielnicowym St. sierż. Tomaszem Dąbrowskim w holu budynku Komendy Powiatowej Policji. Wszystkie dzieci otrzymały upominki w formie specjalnej kamizelki i odblasków poprawiających ich widoczność chociażby w drodze do szkoły.

      Składamy serdeczne podziękowania Komendantowi Powiatowemu Policji insp. Andrzejowi Stachnij i Naczelnikowi Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego pod. insp. Januszowi Osickiemu z Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie oraz Dzielnicowemu St. sierż. Tomaszowi Dąbrowskiemu z Posterunku Policji Widuchowa -Banie za możliwość realizacji takiej wycieczki.

Łukasz Kosmalski

(ZOBACZ TEŻ INNE WCZEŚNIEJSZE ARTYKUŁY O DĘBOGÓRZE)

 

Piotr Waydyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe