XV Jubileuszowy Festiwal Piosenki Angielskiej EYE (28 października) * Program minutowy, nagrody, gala laureatów

  • 25.10.2016, 16:40
  • Piotr Waydyk
XV Jubileuszowy Festiwal Piosenki Angielskiej EYE (28 października) *…
Festiwal w tym roku obchodzi swój jubileusz. W związku z tym organizatorzy postanowili pochwalić się swoimi laureatami. A jest czym się chwalić, bo zdecydowana większość z nich świetnie radzi sobie na muzycznej arenie.

      Pierwszym przykładem jest Alicja Kruk. Debiutowała u Widuchowej w 2008 roku z zespołem The Bla Bla Bla z Lipian wyśpiewując II miejsce. Powróciła w 2011 w duecie OHO!KOKO znów zajmując II miejsce. OHO!KOKO było podziwiać w Must Be The Music, Mam talent i wielu innych programach muzycznych. W tym duecie zachodzi niezwykła muzyczna synergia, którą będzie możnai się zachwycić na żywo podczas EYE 2016. OHO!KOKO będzie jednym z trzech wykonawców, którzy zostali  zaproszeni do koncertu GALA LAUREATÓW.

 

 

 
 

PLAN MINUTOWY:

16.00 – 18.30 – rozpoczęcie festiwalu i prezentacje festiwalowe

18.45 – koncert „Gala laureatów”

19.45 – werdykt jury.

NAGRODY:

Grand Prix - nagroda wójta gminy Widuchowa - 1000 PLN
I miejsce - 500 PLN
II miejsce - 400 PLN
III miejsce - 300 PLN
10 wyróżnień - 100 PLN
do tego SPECJALNA NAGRODA JUBILEUSZOWA ufundowana przez firmy POMOT i PROGRES!!!

wcześniejsza publikacja z 6 października 2016 roku

Zbliża się XV jubileuszowa edycja Festiwalu Piosenki Angielskiej EYE (28 października) * Informacja organizatora

     Festiwal Piosenki Angielskiej EYE obchodzi w tym roku jubileusz XV-lecia! Impreza rozrosła się do rangi ogólnopolskiej i rokrocznie gromadzi niezwykle zdolnych wokalistów. W tym roku komisja konkursowa do koncertu finałowego zakwalifikowała aż 38 uczestników z 18 miejscowości m. in. z KrakowaZielonej Góry, Świecia nad Wisłą, Gorzowa, Szczecina, Wałcza, Choszczna, Koszalina, Budzynia, Czerniejewa, Pyrzyc, Szczecinka, Słupska i Ustki. Podzieleni oni są na dwie kategorie wiekowe 13-15 i 16-19 lat. Większość reprezentuje niezwykle wysoki poziom wykonawczy, a część uczestników znają państwo z popularnych programów telewizyjnych (Must be the music, Mam talent, The Voice of Poland itp.).

     Jedną z atrakcji będzie „Gala laureatów”, czyli koncerty zwycięzców poprzednich edycji, którzy świetnie radzą sobie na rynku muzycznym, nagrywają i koncertują. Doskonałym przykładem jest Daria Zawiałow z Koszalina (laureatka z 2006), która  wygrała tegoroczne opolskie debiuty, a jej singiel „Malinowy chruśniak” świetnie radzi sobie na Liście Przebojów PR3. Daria śpiewała także w chórkach Maryli Rodowicz. Kolejnym ambasadorem jest Michał Grobelny ze Szczecina. Laureat EYE z 2005 i 2011 roku był finalistą „The Voice of Poland”, „Mam talent” (II miejsce), a prawdziwą furorę zrobił w ostatniej edycji polsatowskiego show „Twoja twarz brzmi znajomo” wygrywając dwa odcinki. Obecnie gra główną rolę w musicalu „Notre Dame de Paris” w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Julia Olędzka ze Świecia nad Wisłą zwyciężyła w 2011, a następnie zajęła drugie miejsce w „Mam talent”. Takie przykłady można mnożyć, bo warto wspomnieć także o Annie Buczkowskiej z Katowic, wokalistce uznanego Carrantouhill, czy szczecińskim duecie OHO!KOKO. Aktualnie w popularnych programach telewizyjnych oklaskiwać możemy laureatów Grand Prix ostatnich edycji: Agatę Buczkowską z Wałcza, Piotra Zubka z Warszawy i Jakuba Herforta z Budzynia. Widuchowa ma się czym chwalić!

    Zwracamy się także z prośbą o wsparcie finansowe Festiwalu Piosenki Angielskiej EYE. Będziemy wdzięczni za każdy przejaw zainteresowania imprezą. Warto dodać, że cała suma uzyskana od sponsorów przeznaczona jest na nagrody dla młodych wykonawców. Koszty organizacyjne pokrywają organizatorzy: Urząd Gminy Widuchowa, Starostwo Powiatowe w Gryfinie oraz Zespół Szkół w Widuchowej. Mamy nadzieję, że ta cenna informacja zachęci do dołączenia do elitarnego grona sponsorów widuchowskiego EYE. Jak co roku zachęcamy także do sponsorowania tytularnego. Polega ono na ufundowaniu jednej ze wskazanych nagród (prosimy o wcześniejszy kontakt). Fundator ma do wyboru miejsca I, II i III. Kwoty to odpowiednio: 500, 400 i 300 zł. Sponsor sam wręcza nagrodę! Można oczywiście wpłacić także dowolną kwotę.

   Zapraszamy wszystkich na festiwal 28 października o godz. 16.00 w Zespole Szkół w Widuchowej.

   Wpłat można dokonywać osobiście w sekretariacie szkoły lub przelewem do 26 października!

W tytule wpłaty wpisujemy „Festiwal”,  nr konta: 97 9377 0000 0200 0752 2002 0002.

Wszelkich informacji udziela Paweł Wróbel. Kontakt: [email protected]

 

 

Piotr Waydyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe