Gmina dziś ogłosiła trzeci przetarg na przebudowę drogi do Bolkowic 

  • 17.10.2016, 17:27 (aktualizacja 17.10.2016, 17:29)
  • Piotr Waydyk
Gmina dziś ogłosiła trzeci przetarg na przebudowę drogi do Bolkowic
W dniu dzisiejszym Wójt Gminy Widuchowa ogłosiła trzeci przetarg na przebudowę drogi do Bolkowic. Termin zgłaszania ofert mija w środę 2 listopada o godz. 8.00.

Jeśli tym razem przetarg się uda, a za taki należy uznać taki, w którym zostanie wyłoniony wykonawca zadania, i w konsewencji czego, gmina podpisze z nim umowę, roboty będą mogły rozpocząć się na przełomie listopada i grudnia.

      Jakie więc widać zagrożenia dla realizacji inwestycji w tym roku? Przede wszystkim do przetargu nikt sie może nie zgłosić. Na pierwszy wpłynęły dwie oferty, a na drugi jedna. Patrząc więc chronologicznie taka możliwość może zaistnieć. W takim przypadku furtką może być ogłoszenie zaproszenia do negocjacji z jednoczesnym zawiadomieniem Urzędu Zamówień Publicznych. Cała procedura negocjacyjna może potrwać kolejne dwa tygodnie. W przypadku rozstrzygnięcia w trzecim przetargu, gmina teoretycznie może podpisać umowę z wykonawcą zadania już od ręki oraz przekazać plac budowy. Zagrożeniem jest także zbyt mała ilość zaplanowanych środków, które gmina posiada w budżecie.

        Same prace nie będą trwały długo, bo około tygodnia. Wszelkie spekulacje, nawet te najbardziej optymistyczne, może pokrzyżować kapryśna o tej porze roku  aura pogodowa. Niemożliwe jest położenie asfaltu w temperaturze poniżej 5 stopni na plusie bez szkody na jakość wykonania prac. Rozpoczął się wyścig z czasem. Gmina musi rozpocząć zadanie jeszcze w tym roku, jeśli nie chce utracić dofinansowania w maksymalnej wysokości 120 tys. PLN. To dofinansowanie liczone jest od kwoty 615 tys. PLN i nie wzrośnie, jeśli zadanie gmina wykona ponad tę kwotę.

         Całą historię przebudowy drogi do Bolkowic można prześledzić czytając poniższe artykuły.

 Piotr Waydyk

wcześniejsza publikacja z 14 października 2016 roku

Gmina unieważniła drugi przetarg na przebudowę drogi do Bolkowic

Piotr Waydyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe