Nieprzyjemny problem

  • 18.12.2017, 08:51 (aktualizacja 20.03.2018, 15:24)
  • Grupa Tipmedia
Nieprzyjemny problem
Jednym z trudnych problemów jest brzydki zapach stóp. Potrafi skutecznie popsuć spotkanie towarzyskie, wprowadza w zakłopotanie i nasuwa jednoznaczne skojarzenia z brakiem higieny. Co najgorsze, jest to taki rodzaj dyskomfortu, którego po prostu nie da się ukryć.

Warto wejrzeć w serwis o urodzie, by poczytać, w jaki sposób można sobie pomóc, by po prostu nie bać się ściągać butów, co w dalszym ciągu w polskich domach jest standardem. Bardzo często nieprzyjemnych zapach jest wynikiem niewłaściwej pielęgnacji. A przez nią stopy narażone są na ataki grzybów i bakterii. Trwałym rozwiązaniem może być ostrzykiwanie toksyną botulinową, ale warto również spróbować innych metod.

By było przyjemniej

Wszyscy znamy nieprzyjemne uczucie spoconych stóp. Zazwyczaj ten stan jest efektem upałów i nieodpowiednich butów. Są jednak takie osoby, które mają problem przez cały rok niezależnie od temperatury, jakości skarpetek i butów czy też używanych kosmetyków. Warto wiedzieć, jaka jest odpowiednia pielęgnacja ciała – artykuły na ten temat są bardzo popularne. A koniecznie trzeba sprawdzić, czy problem nie leży gdzieś głębiej. Może się okazać, że potliwość stóp przybiera już znamiona niemalże choroby, więc przede wszystkim należy znaleźć przyczynę stanu rzeczy.

Pocenie się jest procesem jak najbardziej naturalnym zjawiskiem fizjologicznym, który najsilniej występuje na stopach i dłoniach. Jeśli jest ono zbyt mocne może być objawem różnego rodzaju chorób i warto z problemem zgłosić się do lekarza.

Nie lekceważ problemu

Specjaliści http://pieknieizdrowo.pl/sliska-sprawa-czyli-jak-zwalczyc-potliwosc-stop/ podkreślają, że pocenie stóp może być wiązane z różnymi zaburzeniami organizmu, czy też chorobami metabolicznymi, neurologicznymi oraz zmianami hormonalnymi. Bardzo często pocenie intensyfikuje się pod wpływem stresu czy też nerwicy i innych zaburzeń. Poza tym warto wiedzieć, że na dolegliwość ma wpływ to, co jemy. Warto również zrezygnować z noszenia skarpet ze sztucznych włókien oraz butów, które są zrobione ze sztucznych, nieoddychających materiałów. Koniecznie trzeba zadbać o odpowiednią higienę – czyli dokładne mycie, złuszczanie martwego naskórka i dokładne osuszanie. Przyjacielem stają się dezodorant do stóp, skarpetki bawełniane lub z dodatkiem specjalnych włókien węglowych oraz specjalne wkładki.

 

Artykuł sponsorowany

Grupa Tipmedia

Podziel się:


Pozostałe