Echa XXIV Sesji RG Widuchowa * Wójt Anna Kusy-Kłos ostro zaatakowała radną Agnieszkę Malik (z moim komentarzem)

  • 25.11.2017, 13:59 (aktualizacja 25.11.2017, 15:32)
  • Piotr Waydyk
Echa XXIV Sesji RG Widuchowa * Wójt Anna Kusy-Kłos ostro zaatakowała radną…
Jednym z głównych wydarzeń ostatniej czwartkowej sesji było bardzo ostre wystąpienie wójt Anny Kusy-Kłos wobec działalności radnej Agnieszki Malik, przewodniczącej Komisji Samorządu i Oświaty, która w listopadzie próbowała zmierzyć się z pracą nad zmianą statutu gminy. Prace nad zmianami statutu są zapisane w planie pracy komisji na ten rok. Gorącą zwolenniczką takiego procedowania nad zmianami była radna Agnieszka Malik, która za pomocą swoich koleżanek i kolegów (czyt. oktet Bogusia) storpedowała wcześniej koncepcję powołania specjalnej komisji statutowej lansowaną przez wójt Annę Kusy-Kłos. Na poniższym filmie zawarta jest cała dyskusja dotycząca nieudolnych prac komisji kierowanej przez radną Malik. Zawiera on całe wystąpienie wójta, próby blokowania dyskusji przez przewodniczącego rady Bogdana Kosmalskiego, jedyny głos w dyskusji radnej Agnieszki Malik oraz wystąpienie radnych Zdzisława Merskiego, Marcina Łowickiego i Dariusz Filipiaka.

  Mój komentarz: 

      Obserwując działania radnej Agnieszki Malik jako przewodniczącej komisji samorządu i oświaty nie można się oprzeć wrażeniu, że jest osobą publiczną kompletnie nie przygotowaną do pełnienia swojej funkcji w radzie. O tym przekonani są już nie tylko radni z 7 -osobowego obozu wójta, ale także część koleżanek z jej ugrupowania oraz sam przewodniczący Bogdan Kosmalski, który jak lew już nie raz bronił swojej koleżanki przed publicznym linczem podczas niejednej sesji poprzez przerywanie i ucinanie dyskusji jej oponentom. Sprawa zmiany statutu gminy jest tego najbardziej jaskrawym przykładem. Jestem jednym z tych nielicznych, którzy mieli dostęp do nagrań audio ze sławetnej komisji pod kierownictwem radnej Malik. To była żenada, która nas podatników już kosztowała  1,4 tys. (7 radnych x 200 PLN).  Nie będę już bardziej pastwić się nad radną i nie upublicznię tych nagrań. Po prostu żal jest mi radnej, tak po ludzku. Apeluję do radnej Malik o resztki rozsądku, aby już uratowała resztki wstydu sobie i nam wszystkim spektaklu niekompetencji poprzez zakończenie realizacji widowiska pt. pisanie nowego statutu gminy jako kolejnego odcinka z nic nie wnoszącego planu pracy swojej komisji i poważnie pomyślała o rezygnacji z szefowania. Tak byłoby najlepiej dla niej misji publicznej jakiej się podjęła. Praca na akord tej komisji urosła już do legendy. Rzadko one wnoszą coś istotnego dla nas podatników, a i samej przewodniczącej nie doprowadzają do jakiś pozytywnych refleksji, tudzież poszerzenia jej wiedzy.

     Absolutnie nie czepiam się pani Agnieszki Malik jako osoby prywatnej, ale już osoby publicznej jak najbardziej. Brak jakichkolwiek objawów samokrytycyzmu jest bardzo niebezpieczne w działalności publicznej. Radnemu nie przystoi dopuszczanie jako jedynie słusznych tylko tych argumentów, które popierają tylko jej osobiste poglądy, sympatie, przyzwyczajenia, fobie etc. Alienacja radnej z lokalnej polityki postępuje wbrew jej własnym odczuciom. Winni zaczynają być wszyscy, którzy nie popierają jej poglądów, a do rangi oprawców i katów urastają ci wszyscy, którzy odważą się publicznie wyjawić prawdę. 

    Istotą działalności samorządowej jest szukanie najlepszych rozwiązań z całej mnogości proponowanych. Osobisty wróg radnej też może zaproponować ciekawe rozwiązanie. Dobrego wyboru w żaden sposób nie zastąpi osobiste widzimisię radnej podparte arytmetyką głosowań. Koleżanki i koledzy z jej obozu już wyraźnie zaczynają odczuwać dyskomfort, a próba zamiecenia pod dywan akurat tej nieudolności radnej, z góry skazana jest na fiasko wobec lansowanej przez obecną wójt transparentności życia publicznego. W tym świetle uważam i publicznie głoszę tezę, że misja radnej Malik w forsowaniu jej koncepcji prac nad statutem gminy dobiegła końca zanim tak naprawdę rozpoczęła się na dobre. Stop dla dalszej kompromitacji i generacji kolejnych kosztów dla nas podatników! Panie przewodniczący czas tę komedię zakończyć i nie cichaczem, ale odważnie na forum publicznym. Obywatelom tej gminy należą się przeprosiny. 

      

 

Piotr Waydyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mela
Mela 13.07.2018, 13:53
Ale jatka...
No niesety tak jest, ze ludzie sie na innych mszcza, a to sie odbija na zdrowiu i urodzie.
Ja zawsze od stresu mam wzmozony tradzik. Moze powiecie czy to jest prawda: https://vitalia.pl/forum10,988…

Pozostałe