Pacholęta * Tradycyjne obchody Święta Niepodległości z odsłonięciem tablicy pamiątkowej

  • 12.11.2017, 20:37 (aktualizacja 12.11.2017, 20:56)
  • Piotr Waydyk
Pacholęta * Tradycyjne obchody Święta Niepodległości z odsłonięciem tablicy… czytelnik e-widuchowa
Wyjątkowy charakter miały tegoroczne tradycyjne już obchody Święta Niepodległości w Pacholętach. Otóż po mszy św. została uroczyście odsłonięta i poświęcona tablica upamiętniająca pierwszych polskich osadników, którzy tu przybyli po drugiej wojnie światowej. Druga część uroczystości odbyła się tradycyjnie w świetlicy wiejskiej. Wśród zaproszonych gości nie brakowało władz samorządowych, oświatowych oraz patriotycznych stowarzyszeń.

     Swoimi występami uroczystości uświetnili dzieci ze Szkoły Podstawowej w Krzywinie, chór Canate Deo z Bań, orkiestra dęta z ZEDO, miejscowy zespół ludowy Macierzanka  i kapela ludowa Borzymianka z Borzymia.

    Organizatorem uroczystości jak zawsze byli ks. kan. Robert Gołębiowski, sołtys Pacholąt Stanisław Czyż oraz zespół Macierzanka z Marią Markowicz na czele. 

Piotr Waydyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe