Nowa nakładka bitumiczna na Grunwaldzkiej jeszcze w tym roku?

  • 04.11.2017, 10:50 (aktualizacja 04.11.2017, 13:10)
  • Piotr Waydyk
Nowa nakładka bitumiczna na Grunwaldzkiej jeszcze w tym roku? archiwum e-widuchowa.pl
Najprawdopodobniej już za kilka dni rozpocznie się remont nawierzchni bitumicznej odcinka ulicy Grunwaldzkiej w Widuchowej. Chodzi tu konkretnie o odcinek 275 metrów od skrzyżowania z drogą krajową w głąb Widuchowej. Zgodnie z zamówieniem publicznym nastąpi sfrezowanie starej nawierzchni i położenie nowej. Odzyskany materiał ma posłużyć do utwardzenia odcinka ulicy Nadodrzańskiej w kierunku Marwic. Procedury związane z realizacją zamówienia są na ostatniej prostej. W czwartek ma zebrać się Zarząd Powiatu Gryfińskiego i przysłowiowo "klepnąć" inwestycję. Jedynym czynnikiem, który może zablokować prace, może okazać się niesprzyjająca pogoda.

  Remont ulicy Grunwaldzkiej wpisany został w większe zadanie. Inne odcinki dróg to Żelichów o dł. 210 m, Kamienny Jaz o dł. 350 m i dwa odcinki w Brwicach o dł.409 m i .225m. Wartość całości prac wyniesie niemal 950 tys. PLN. Wykonawca ma być firma Maldrobud z Myśliborza. 

  Nie jest to oczywiście cały odcinek ul. Grunwaldzkiej. Jeśli dojdzie tym razem do remontu, będzie nadzieja, że w przyszłym roku cała Grunwaldzka będzie dokończona. O tę inwestycję na drodze powiatowej od dłuższego czasu zabiegali  u starosty widuchowscy radni przy wsparciu wójt Anny Kusy-Kłos. Już wkrótce przekonamy się o finale tych starań.

Piotr Waydyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
...
... 30.11.2017, 22:31
A gorke kolo bylego Rojaxu moze zaorac bo po co tam nawierzchnia. Nie wspomne o tych glazach co zaczynaja straszyc.
TypowySeba
TypowySeba 04.11.2017, 14:24
Czy w UG ktokolwiek myśli? Co nam po nowej nawierzchni skoro ul Grundwaldzką biegnie wodociąg pamiętający jeszcze niemieckie panowanie na tych ziemiach. Niech Wójt trzyma kciuki aby następstwem prac na Grundwaldzkiej nie były awarie sieci bo kiełbasa wyborcza nie będzie tak smaczna...

Pozostałe