Gmina Widuchowa bez nominacji do tegorocznego "Bociana". Tylko Krzywin został zauważony

  • 03.11.2017, 06:08 (aktualizacja 03.11.2017, 07:16)
  • Piotr Waydyk
Gmina Widuchowa bez nominacji do tegorocznego "Bociana". Tylko Krzywin…
Rozstrzygnięcie 12. edycji konkursu „Nagroda starosty gryfińskiego za promocję powiatu” już za niespełna trzy tygodnie. Laureatów poznamy tradycyjnie podczas uroczystej sesji Rady Powiatu z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Jak co roku o statuetkę bociana i nagrodę pieniężną ubiegać się będzie 12 kandydatów, wyłonionych przez kapitułę konkursu spośród 32 osób, organizacji i podmiotów, które w ciągu ostatniego roku swoją działalnością lub osiągnięciami najlepiej promowały powiat lub też przyczyniały się do jego rozwoju. Zgodnie z obowiązującym od tego roku nowym regulaminem konkursu nagrody przyznane zostaną w kategoriach: kultura, sport, pro publico bono oraz przedsiębiorca roku. Niestety tym razem zabrakło nominacji z Gminy Widuchowa.

    Tym razem do konkursu zgłoszono dwa podmioty. W kategorii SPORT starosta gryfiński zgłosił Klub Olimpijczyka "Krzyś", współorganizatora Krzywińskiej Ligi Biegów Przełajowych – cyklicznej imprezy popularyzującej masowe biegi wśród dzieci i młodzieży oraz propagującej zasady fair play w sporcie i uniwersalną ideę olimpijską. Impreza odbywa się w atmosferze igrzysk olimpijskich, z wniesieniem i wciągnięciem na maszt flagi olimpijskiej i zapaleniem olimpijskiego znicza. Corocznie gośćmi specjalnymi krzywińskiej ligi są olimpijczycy i wybitni sportowcy. W kategorii PRO PUBLICO BONO wójt gminy Widuchowa zgłosiła ADK "Szafir Krzywin, amatorską drużynę kobiet lubiących grać w piłkę nożną i siatkówkę. Grupa istnieje po to aby integrować lokalne środowisko, aby wspólnie uprawiać sport i aktywnie spędzać wolny czas. Cotygodniowe treningi i spotkania dostarczają kobietom dużą dawkę pozytywnej energii. Dzięki tej energii biorą one udział w akcjach charytatywnych, organizują turnieje, festyny, a także pozyskują środki na swoją działalność.

   Poza tymi dwoma podmiotami, które i tak nie otrzymały uznania w oczach szanownej kapituły konkursu, trudno było znaleźć osoby, organizacje i instytucje związane chociaż trochę z Gminę Widuchowa. No chyba, że podciągniemy pod to  Artura Czyżyńskiego z Gryfina, który przez rok zaliczył epizod nauczyciela języka angielskiego w Szkole Podstawowej  w Krzywinie. Zgłoszony został on w kategorii KULTURA, ale jego działalność znacznie odbiega od specyfiki naszej gminy. 

Mój komentarz

   Podsumowując trzeba stwierdzić wielką posuchę wśród kandydatów z Gminy Widuchowa. Osobiście zabrakło mi zgłoszenia Michała Gadowskiego z Żelechowa, multimedalistę w wiosłowaniu na sucho oraz brązowego medalistę mistrzostw świata w parawioślarstwie. Wydaje mi się, że w tym roku on jako jedyny miałby szansę na nominację. Lekcję zgłoszeń do tegorocznego Bociana odrobiliśmy zatem na ocenę mierną. Cóż, pozostaje nam jedynie płacz nad rozlanym mlekiem. Poza tym należy zwrócić uwagę na medialne ataki niektórych tytułów lokalnych pod adresem organizatora konkursu, Starostwa Powiatowego w Gryfinie, co znacznie obniża prestiż nagrody. Wśród zarzutów padają głównie te z natury polityczne. Nawet w samym zgłoszeniu akurat tych dwóch podmiotów z Krzywina, niektórzy chcą dopatrywać się kontekstu politycznego, co mnie również przestaje dziwić. Ale z tym oddźwiękiem będzie musiał zmierzyć się organizator, czyli starosta gryfiński. Za rok przecież są wybory samorządowe, a historia mówi jasno, że jeszcze nikomu nie udało się połączyć ognia z wodą. Może starosta Konarski będzie tym pierwszym?

Piotr Waydyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe