OSP Krzywin informuje o swojej interwencji w Kłodowie

  • 03.11.2017, 05:51
  • OSP Krzywin
OSP Krzywin informuje o swojej interwencji w Kłodowie OSP Krzywin
Dzień zaduszny (2 listopada) rozpoczynamy od wyjazdu do piętrzącej się wody na drodze wojewódzkiej nr 122 w Kłodowie. O godzinie 7.25 dyżurny SK KP PSP w Gryfinie zadysponował nas do zgłoszenia o zalewaniu zabudowania mieszkalnego w Kłodowie przylegającego do drogi wojewódzkiej nr 122. Nocne intensywne opady deszczu doprowadziły do nadmiernego nagromadzenia się wód opadowych spływających w ten rejon z kilku stron.

     Niestety znajdujące się na łuku drogi studzienki nie nadążyły z odbiorem napływającej wody i powstało zagrożenie zalania (podtopienia) pobliskiego zabudowania mieszkalnego. Przed naszym przybyciem mieszkańcy we własnym zakresie ograniczyli dopływ wód opadowych z pól poprzez utworzenie prowizorycznego progu oraz zabezpieczeniem wejścia do budynku poprzez ułożenie worków z piachem w drzwiach wejściowych. Z uwagi na przebieg i czas występowania zdarzenia nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i monitorowaniu sytuacji. Nie zachodziła konieczność wypompowywania wody, gdyż studzienki odbierały ją sukcesywnie. Z informacji mieszkańców wynika, że taka sytuacja nie jest pierwszą i spowodowana jest znaczną różnicą średnicy rur doprowadzających wody opadowe (⌀ 50), do tych które odprowadzają je do pobliskiego rowu (podobno ⌀ 20).

OSP Krzywin

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe