Radny Pomykała napisał sprostowanie, które teraz z opóźnieniem krótszym niż rok, zamieszczam

  • 15.10.2017, 11:30 (aktualizacja 16.10.2017, 05:56)
  • Piotr Waydyk
Radny Pomykała napisał sprostowanie, które teraz z opóźnieniem krótszym…
Przepraszam zainteresowanego za zwłokę w umieszczeniu sprostowania (radny dał mi 3 dni robocze). Zapewniam, że dołożę wszelkich starań, aby taka sytuacja już nigdy więcej się nie powtórzyła. Zapewniam także, że wynikała ona z wielu pilnych i niecierpiących zwłoki obowiązków służbowych, m.in. konieczność ogrzewania pomieszczenia (redakcja nie zatrudnia palacza), napraw sprzętu (redakcja nie zatrudnia konserwatora), konieczność przygotowywania się oraz udziału w kolejnych rozprawach sądowych w charakterze pozwanego lub świadka (redakcja nie posiada obsługi kancelarii prawnej), tworzenia, pisania oraz zbierania materiału do kolejnych artykułów (redakcja nie zatrudnia innych dziennikarzy), sprzątania w miejscu pracy (redakcja nie zatrudnia sprzątaczki, względnie woźnej), konieczność dokonywania stałych opłat, w tym ZUS-u oraz za media, udzielanie odpowiedzi mieszkańcom, którzy zadają wciąż przeróżne pytania (brak pracownika administracyjnego i księgowego na etacie). Wyrażam nadzieję, że doceni Pan Radny fakt, że pomimo tak napiętego kalendarza pracy redakcji i oraz braku rozbudowanych kadr, zamieściłem Pańskie sprostowanie znacznie wcześniej niż nowy lansowany przez komisję rewizyjną termin odpowiedzi, który w Gminie Widuchowa powinien wynosić teraz bez żadnych konsekwencji i przy aprobacie większości rady gminy od 9 do 12 miesięcy i to dla osób publicznych kierujących placówkami oświatowymi. Jako redaktor naczelny i właściciel portalu E-Widuchowa, również palacz, konserwator, sekretarz, sprzątaczka, woźny i księgowy w jednym, poświęciłem sporo czasu, aby wnikliwie i rzetelnie rozpatrzyć Pańskie pismo, czemu daję teraz wyraz zamieszczając je poniżej w całości. Do treści tego pisma oczywiście odniosę się wkrótce i nie ukrywam już, że treść jego jest ( tu cytuję) wybiórcza, nieszczera i nieprawdziwa. I od razu proszę też zwrócić uwagę, że sformułowania, które powyżej przytaczam. Powinny Panu przypominać treść pewnego pisma, które przytoczył radny Filipiak podczas debaty nad skargą w trakcie ostatniej sesji. Zbieżność sformułowań nie jest przypadkowa, na wskroś tendencyjna i stworzona tylko po to, aby pokazać Panu Radnemu, że identyczność treści oraz argumentacji można zawsze interpretować na korzyść ulubionego autora. Uważam, że "obiektywizm" radnego Pomykały powinien być przedmiotem uchwały Rady Gminy Widuchowa. Nietrudno przewidzieć teraz wynik głosowania. Przy pełnej frekwencji rady będzie wynosił jak 8 do 7.

   O skardze pisałem wyczerpująco, w tym w całości przytoczyłem całość  wystąpień radnego Sebastiana Pomykały w nagraniach, również opinię kancelarii prawnej obsługującej UG Widuchowa. Proszę sprawdzić pod  XXIII Sesja RG Widuchowa * Radny Pomykała zakwestionował treść odpowiedzi z Kuratorium Oświaty,…. Zapraszam.

Piotr Waydyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe