SP Widuchowa * Narodowe czytanie "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego

  • 14.10.2017, 09:18 (aktualizacja 15.10.2017, 19:12)
  • widuchowa.pl
SP Widuchowa * Narodowe czytanie "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego widuchowa.pl
Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: TrylogięHenryka Sienkiewicza oraz Lalkę Bolesława Prusa. W ubiegłym roku czytano Quo vadis Henryka Sienkiewicza. W roku 2017 para prezydencka Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda ogłosili lekturą na Narodowego czytania Wesele Stanisława Wyspiańskiego.

     W dniu 10 października w Szkole Podstawowej w Widuchowej po raz drugi odbyło się Narodowe Czytanie. W postaci dramatu wcielili się uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście: Wójt Anna Kusy-Kłos, Wicekurator Oświaty Jerzy Sołtysiak, Sekretarz Gminy Andrzej Stachura. Zgromadzeni na uroczystości uczniowie przenieśli się na chwilę w czasie i przestrzeni do podkrakowskich Bronowic z początku XX w. Doskonale w swoje role wcielili się nauczyciele Pani Sylwia Sikora-Kurcz i Pan Mariusz Baszak, a prawdziwy kunszt zaprezentowały uczennice przygotowane przez panie Beatę Sołtysiak i Annę Kuchcik - Malwina KuczyńskaMałgorzata Mlak, Paulina AugustyniakLaura Kubicka i Aleksandra Kiedos. Kolejny raz mogliśmy uczestniczyć w patriotycznym i artystycznym wydarzeniu na wysokim poziomie.

widuchowa.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe