Jutro zbiera się komisja rewizyjna z radnym Kulką w składzie. Mój komentarz wraz z nagraniami komisji z 5 października 2015 roku

  • 04.10.2017, 08:44 (aktualizacja 04.10.2017, 10:42)
  • Piotr Waydyk
Jutro zbiera się komisja rewizyjna z radnym Kulką w składzie. Mój komentarz…
W dniu 05 października 2017 r. o godz. 930 w Urzędzie Gminy Widuchowa, ul. Grunwaldzka 8 (sala konferencyjna) odbędzie się posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Widuchowa dotyczące kontroli Referatu Finansowego. Tematem posiedzenia będzie kontrola delegacji służbowych w latach 2015-2016 oraz analiza wykorzystania samochodu służbowego w latach 2015 – 2016.

   Po raz pierwszy chyba w historii odrodzonego samorządu nasza komisja rewizyjna zbierze się w 6-osobowym składzie. Stało się tak po ubiegłorocznej rezygnacji z członka komisji przez radnego Marcina Łowickiego, który uczynił ten gest jako protest przeciw działalności większości komisji. Później tzw. większość w radzie dokooptowała do składu radną Marzenę Gęsiak, gdy okazało się, że nie było chętnych ze strony dwóch klubów radnych związanych z obecną wójt. Na ostatniej sesji 20 września doszło do roszad personalnych w obu tych klubach i formalnie nie było przeszkód do powołania radnego Janusza Kulki do składu komisji rewizyjnej. W ten sposób obecna komisja liczy 6 członków. Oczywiście większość posiada tzw. "oktet Bogusia" 4 do 2. Oto cały przebieg procedowania nad uzupełnieniem składu komisji rewizyjnej o radnego Kulkę:

Mój komentarz:

   W takim politycznym składzie większość komisji niechętnie wraca do rozliczeń z okresu sprzed 2015 roku, natomiast bardzo ochoczo bada bieżące lata 2015-17. O tym świadczy chociażby temat posiedzenia, już drugiego. Symbolem takich politycznych przepychanek jest słynne posiedzenie komisji rewizyjnej z 5 października 2015 roku, gdy tematem było badanie inwestycji w postaci remontu budynku urzędu gminy, sztandarowego "wałka" ubiegłej kadencji władz gminy. Do dzisiaj nie powstał protokół pokontrolny, pomimo pełnego zapisu audio i wideo. Radni Hasiuk, Malik i Pomykała kwestionują zapewne autentyczność tych nagrań, bo nie chcą skorzystać z "gotowca" i winę zrzucają na sekretarza Stachurę. Postanowili w tym roku pod naciskiem radnych jeszcze raz wrócić do tej sprawy, ale jest już październik, a tym ani widać, ani słychać. Na razie zabierają się do tematu jak przysłowiowy pies do jeża. Oczywiście mają jeszcze czas do końca roku, ale znając ich niechęć do spraw, o których najchętniej zapomnieliby, można spodziewać się kolejnego uniku. Ja oczywiście z uporem maniaka po raz enty publikuję te nagrania z 5 października 2015 roku. Oto one: 

Komisja Rewizyjna z 5 października 2015 roku część 1/5

Komisja Rewizyjna z 5 października 2015 roku część 2/5

Komisja Rewizyjna z 5 października 2015 roku część 3/5

Komisja Rewizyjna z 5 października 2015 roku część 4/5

Komisja Rewizyjna z 5 października 2015 roku część 5/5

 

Piotr Waydyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe