Gminna strona informuje * Tydzień Żurawia 2017 - Uroczysty apel w szkole w Widuchowej. Wideo z występu zespołu Niezabudki.

  • 04.10.2017, 08:25
  • widuchowa.pl
Gminna strona informuje * Tydzień Żurawia 2017 - Uroczysty apel w szkole… widuchowa.pl
W dniu 29 września 2017 r. w Szkole Podstawowej w Widuchowej odbył się uroczysty apel rozpoczynający "Tydzień Żurawia". Kolejny raz dzięki współpracy Gminy Widuchowa, Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego i Szkoły w Widuchowej dzieci uczestniczą w projekcie, którego celem jest popularyzacja zarówno żurawia, jako gatunku, jak i walorów przyrodniczych Parku Krajobrazowego "Dolina Dolnej Odry", którego znaczna część położona jest w naszej gminie.

      W apelu uczestniczyły realizujące projekt dzieci, nauczyciele i rodzice. Zespół Parków Krajobrazowych reprezentowali specjaliści ds. ochrony przyrody: Panie Karolina Bloom i Agata Suchta oraz Pan Igor Szakowski. Gospodarzy reprezentowali Pani Barbara Kwaśniak - wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Widuchowej i Pan Andrzej Stachura - Sekretarz Gminy.  Apel był podsumowaniem projektu, który w trakcie całego tygodnia realizowali w szkole specjaliści z Zespołu Parków Krajobrazowych ze Szczecina. Projekt był dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Piątkowy apel poprzedził pracowity tydzień, podczas którego dzieci uczestniczyły w cyklu spotkań i prezentacji poświęconych tematyce przyrodniczej. Zorganizowano konkurs plastyczny, którego efektem są piękne prace przedstawiające żurawie. Uczniowie rywalizowali także w turnieju sportowym pod nazwą „Mistrzowie sportu Tygodnia Żurawia”.

W czasie podsumowującego apelu wszyscy, zarówno dzieci, jak i dorośli mogli wziąć udział w quizie o żurawiu, gdzie każda prawidłowa odpowiedź  była natychmiast nagradzana upominkiem.

  

Zwycięzcom rywalizacji sportowej i laureatom konkursu plastycznego wręczono atrakcyjne nagrody ufundowane przez Zespół Parków Krajobrazowych i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

  

Uroczystość uświetnił Dziecięcy Zespół Ludowy "Niezabudki", pod kierownictwem Pani Jolanty Berowskiej, który  wspaniale zaprezentował się przed zgromadzoną publicznością.

 

widuchowa.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe