Wójt Gminy ogłosiła przetarg na wolny lokal mieszkalny w budynku ośrodka zdrowia w Krzywinie (z moim komentarzem)

  • 02.10.2017, 20:22 (aktualizacja 02.10.2017, 21:18)
  • Piotr Waydyk
Wójt Gminy ogłosiła przetarg na wolny lokal mieszkalny w budynku ośrodka… archiwum e-widuchowa.pl
26 października 2017 r. o godz. 11.00 w siedzibie Urzędu Gminy Widuchowa pok. nr 02 odbędzie się publiczny przetarg ustny ograniczony do mieszkańców Gminy Widuchowa na sprzedaż lokalu mieszkalnego nr 4 o pow. 101,84 m2 w budynku nr 2 przy ulicy Widuchowskiej w Krzywinie wraz z pomieszczeniami przynależnymi garażem o pow. 18,96 m2, piwnicami o pow. 7,67 m2 i 2,94 m2 i korytarzem o pow. 4,05 m2 oraz udziałem 2359/10000 części w częściach wspólnych budynków i działce gruntu nr 922. Innymi słowy kończy się długa epopeja z wolnym lokalem mieszkalnym zlokalizowanym w ośrodku zdrowia w Krzywinie.

         Ustalona cena wywoławcza wynosi 97 000 PLN.  W lokalu do wykonania jest centralne ogrzewanie. Przystępujący do przetargu winni wpłacić wadium w wysokości 5% ceny wywoławczej.  Osoby zamierzające uczestniczyć w przetargu powinny złożyć pisemny akces uczestnictwa najpóźniej do dnia 19.10.2017 r. do godz. 14.00 w sekretariacie Urzędu Gminy Widuchowa, ul. Grunwaldzka 8, 74-120 Widuchowa, pok. 12.
        Szczegółowych informacji udziela się na stanowisku do spraw Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji Urzędu Gminy Widuchowa, ul. Grunwaldzka 8, pok. nr 14, tel. 914167255 wew. 25.

        Mój komentarz:

        To "polityczne" mieszkanie, a właściwie mieszkania, było przedmiotem wielu debat radnych oraz podczas zebrań wiejskich w Krzywinie w całej bieżącej kadencji. Podczas tej kadencji rady gminy sprawa lokali mieszkalnych w ośrodku zdrowia stała się nawet jedną z głównych osi sporu politycznego obecnej opozycji większościowej w radzie przeciwko obecnej wójt, która cierpliwie krok po kroku realizowała swój plan cięcia kosztów przy jednoczesnym wypełnianiu woli mieszkańców Krzywina, nawet tych najbardziej nieprawdopodobnych. Ta cierpliwość w przedstawianiu racjonalnych argumentów sprawiła, że liczba publicznych obrońców zachowania status quo stopniała niemal do zera. Ostatecznie zgodę na sprzedaż wyrazili zarówno radni zmieniając zasady zawarte w regulaminie oraz mieszkańcy Krzywina podczas zebrania wiejskiego. Formalnie zatem nie ma żadnych przeszkód. Dokonuje się zatem ostatni akt. Oczywiście o ile znajdzie się chętny do kupna. Z pozostałych trzech lokali przeznaczony do sprzedaży jest tylko jeden, ale tu obowiązuje zasada sprzedaży na rzecz najemcy przy uwzględnieniu wszelkich bonifikat. Przy okazji żywot zakończy wspólna nierentowna i zdezelowana kotłownia co, czyli główna bezpośrednia przyczyna końca pewnego mitu. 

            Teraz rodzi się pytanie, na ile sprzedaż tych lokali będzie jeszcze elementem zbliżającej się przyszłorocznej kampanii wyborczej do samorządu gminnego? Już niedługo się dowiemy, kto wyda dźwięk najgłośniejszego szlochania nad rozlanym mlekiem. Jedno jest pewne, że rozwiązanie to jest racjonalne z punktu widzenia finansów publicznych, gorzej to wygląda, jeśli ktoś podgrzeje ogień emocji historycznych i sentymentalnych, nie bacząc na współczesne obiektywne uwarunkowania kształtowane przez rynek. Ostatecznie głos i tak zabierze wyborca, który weźmie pod uwagę więcej aspektów niż te kilka mieszkań, których przeznaczenie zostało określone dwa pokolenia wstecz, czyli w innym okresie politycznym, gospodarczym i społecznym. Oczywiście jestem nadal pełen podziwu i szacunku dla niegdysiejszych decydentów, którzy na pewno kierowali się niemal pół wieku temu dobrem, wtedy - społecznym, a dziś - publicznym. Właśnie na delikatnym rozróżnieniu tych dwóch pojęć należałoby szukać dziś przyczyn rozwiązania kwestii lokali mieszkalnych w ośrodku zdrowia w Krzywinie. 

Piotr Waydyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe