Michał Gadowski brązowym medalistą Mistrzostw Świata! Korespondencja prosto po starcie!

• 30.09.2017, 18:59 (aktualizacja 30.09.2017 19:38)
  • Piotr Waydyk
Michał Gadowski, skromny chłopak rodem z naszego Żelechowa, właśnie kilka godzin temu został brązowym medalistą w parawioślarstwie w Mistrzostwach Świata, które w tym tygodniu odbywają się w Sarasocie na Florydzie. To największy sukces życiowy Michała w konkurencji na wodzie. Wcześniej bywał bezkonkurencyjny, ale w wiosłowaniu na sucho, czyli na ergometrze wioślarskim. Oto jego najświeższa korespondencja zaraz po starcie:

...Jestem właśnie po biegu finałowym, który ukończylimy na trzeciej pozycji. Mamy brązowy medal Mistrzostw Świata. Dodam, że jest to mój pierwszy krążek zdobyty na tak dużej imprezie. W walce o srebro ulegliśmy na finiszu Ukrainie o niecałą sekundę. Wygraliśmy między innymi  z medalistą Igrzysk Paraolimpijskich Rio 2017, reprezentantem Chin. Jestem bardzo zadowolony z wyniku gdyż bieg był bardzo ciężki i zacięty.

Dodam, że w czwartkowym wyścigu o tory osada Michała Gadowskiego zajęła właśnie trzecie miejsce, co było dobrym rokowaniem na dzisiejszy finał, który odbył się o godzinie 9.55 tamtejszego czasu, czyli o 15.55 naszego.

Wcześniejsze starty Michała Gadowskiego (chronologicznie wstecz):

Najnowsza korespondencja Michała Gadowskiego z USA. "W wodzie mogą pojawić się aligatory" - napisał…

Czy huragan pokrzyżuje start Michała Gadowskiego w Mistrzostwach Świata na Florydzie?

Korespondencja Michała Gadowskiego po starcie w Pucharze Świata w Poznaniu

Michał Gadowski zainaugurował starty na wodzie we Włoszech

Boston (USA) * Michał Gadowski obronił tytuł Mistrza Świata na ergometrze wioślarskim

Paryż * Michał Gadowski Wicemistrzem Europy!

Wrocław * Michał Gadowski wczoraj obronił tytuł Mistrza Polski na ergometrze wioślarskim!

Michał Gadowski wznowił starty i został właśnie Mistrzem Anglii na ergometrze wioślarskim