Urząd Gminy * Pierwszy przetarg na przebudowę drogi w Marwicach unieważniony!

  • 28.09.2017, 23:18 (aktualizacja 28.09.2017, 23:51)
  • Piotr Waydyk
Urząd Gminy * Pierwszy przetarg na przebudowę drogi w Marwicach unieważniony!…
W tym tygodniu wójt Anna Kusy-Kłos unieważniła pierwszy przetarg na realizację zadania przebudowy drogi w Marwicach i ... rozpisała drugi. Przyczyną jest zbyt wysoka cena podyktowana przez jedynego oferenta, firmę Strabag ze Szczecina. Wójt dysponowała kwotą 445 745,48 PLN, podczas gdy jedyna oferta opiewała na 667 780,16 PLN. To blisko 50 % więcej. Niemal automatycznie wójt rozpisała kolejny przetarg, którego rozstrzygnięcie nastąpi po 11 października br.

  Komentarz:

     Potwierdziły się przypuszczenia, że obecny rynek to rynek wykonawców. Inwestorzy, a szczególnie biedne i zadłużone gminy jak nasza, skazane są na dyktat firm, które nie garną się do tak małych zleceń jak nasze. Roboty na rynku drogowym jest aż nadto. Wystarczy tylko przejechać się przez pobliskie Gryfino. Trzeba liczyć, że na drugim przetargu jakaś firma odczuje wolne moce przerobowe i zlituje się nad nami dyktując nieco mniejszą stawkę. Trudno jednak liczyć na to, że będzie ona taka, jaką wymarzyła sobie Gmina Widuchowa. Wątpię, aby był jeszcze czas na trzeci przetarg, a jeśli tak, to czy będzie konieczne zwołanie kolejnej sesji  i zapytanie radnych o zgodę na głębsze sięgnięcie do kieszeni?  Wszyscy pamiętamy, jakie były perypetie przetargowe w zeszłym roku na wykonanie drogi na Bolkowice z tego samego funduszu marszałka. Rozstrzygnięcie nastąpiło dopiero w trzecim przetargu, a roboty trwały w listopadzie. Teoretycznie trzeci przetarg i tym razem zmieściłby się. 

Piotr Waydyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe