SP Widuchowa * Przed nami Tydzień Żurawia

  • 28.09.2017, 06:59 (aktualizacja 28.09.2017, 07:13)
  • widuchowa.pl
SP Widuchowa * Przed nami Tydzień Żurawia widuchowa.pl
Park Krajobrazowy "Dolina Dolnej Odry" położony w granicach gminy Widuchowa na obszarze Międzyodrza jest największym w kraju noclegowiskiem żurawi podczas ich jesiennej migracji na południe Europy i do Afryki Północnej. Najlepsze warunki do obserwacji tych ptaków po polskiej stronie granicy znajdziemy we wsi Marwice, która co roku przyciąga jesienią miłośników przyrody i ornitologów.

     "Tydzień Żurawia" to cykliczna impreza organizowana przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego wspólnie z partnerami z polskich i niemieckich gmin w celu popularyzacji tego swoistego fenomenu, którego uddziałem są migrujące żurawie.

      Tegoroczne obchody "Tygodnia Żurawia" rozpoczną się w Widuchowej. W piątek 29 września o godz. 15.30 w Szkole Podstawowej w Widuchowej odbędzie się uroczystość otwarcia, podczas której wręczone zostaną nagrody finalistom konkursu plastycznego. Zwycięzcom sportowej rywalizacji przeprowadzonej w Szkole wręczony zostanie puchar „Mistrzowie sportu Tygodnia Żurawia”. Dyrekcja Zespołu Parków Krajobrazowych  i Szkoły Podstawowej serdecznie zaprasza mieszkańców gminy, rodziców i dzieci na inaugurację "Tygodnia Żurawia 2017".

Inne wcześniejsze artykuły na temat Tygodnia Żurawia w Gminie Widuchowa:

 

widuchowa.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe