XXIII Sesja RG Widuchowa * Radny Pomykała zakwestionował treść odpowiedzi z Kuratorium Oświaty, o którą sam wnioskował. Skrajna ignorancja? (komplet wideo)

  • 21.09.2017, 06:56 (aktualizacja 22.09.2017, 06:53)
  • Piotr Waydyk
XXIII Sesja RG Widuchowa * Radny Pomykała zakwestionował treść odpowiedzi…
Radny Pomykała, a za nim większość Komisji Rewizyjnej oraz większość w liczbie 8 radnych zakwestionowali treść odpowiedzi z Kuratorium Oświaty, o które sami wystąpili. Sytuacja miała miejsce podczas rozpatrywania skargi na Dyrektora SP Krzywin. Na precyzyjne pytanie, radny jako wiceprzewodniczący komisji rewizyjnej, otrzymał bardzo precyzyjną odpowiedź podpisaną przez dyrektora jednego z wydziałów Kuratorium Oświaty w Szczecinie. Najwyraźniej nie takiej odpowiedzi radny oczekiwał. Miało to o tyle istotne znaczenie, że rozwalało to całą linię obrony przed skarżącym, który powoływał się na odpowiedni zapis z Kodeksu Postępowania Administracyjnego. Linia ta z grubsza polegała na tym, że dyrektor nie podlega przepisom KPA, a w rzeczywistości jak najbardziej.

    Na drugim dostępnym filmie widać pełną dyskusję wraz z głosowaniem. Osobiście też miałem swoje kilkunastoosobowe przemówienie.   Tak naprawdę w dyskusji poza radnym Pomykałą udział brali tylko radni z obozu politycznego wójta. Pozostali brali jedynie udział w słuchaniu oraz głosowaniu, co wychodzi im najlepiej.  Żeby było ciekawiej, radny Łowicki zapytał wieloletniego dyrektora szkoły i obecnie Sekretarza Gminy, Andrzeja Stachurę, czy on będąc dyrektorem szkoły podlegał przepisom KPA. Ten publicznie odpowiedział twierdząco, czy tak jak w odpowiedzi z Kuratorium Oświaty w Szczecinie. 

  Mój komentarz:

  Wygląda więc na to, że w całej Polsce obowiązują dyrektorów szkół przepisy KPA, ale jedynie w Gminie Widuchowa nie. Poniższy film przedstawia jedynie początek procedowania nad skargą. Pod filmami skany zapytania radnego i odpowiedź Kuratorium Oświaty.

Film cz. 1

Film cz. 2

Piotr Waydyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mieszkaniec
mieszkaniec 22.09.2017, 10:29
to normalne ze taka bedzie decyzja .........bezzasadna ......bo szanonowna śmieszna komisja jest wogólle bezzasadnie powołana.....

Pozostałe