Strzelnica Sportowa w Widuchowej * Każdy mógł postrzelać ostrą amunicją (foto i wideo, z moim komentarzem)

  • 17.09.2017, 17:17 (aktualizacja 17.09.2017, 21:52)
  • Piotr Waydyk
Strzelnica Sportowa w Widuchowej * Każdy mógł postrzelać ostrą amunicją…
Szczeciński Klub Strzelecki wspólnie z Bractwem Kurkowym „Gryf” z Gryfina dziś na strzelnicy sportowej w Widuchowej zorganizowali otwarte zawody dla wszystkich chętnych. Okazją była 78. rocznica napaści ZSRR na Polskę. Impreza odbyła się pod hasłem „10 Strzałów ku chwale Ojczyzny”. Tak naprawdę każdy mógł oddać 13 strzałów, gdyż serię punktowaną złożoną z 10 strzałów poprzedzała seria próbna 3-strzałowa. Koszt udziału w zawodach to jedynie 20 PLN.

    Jak już wspomniałem, impreza miała charakter otwarty dla wszystkich mieszkańców gminy i okolic. Po krótkim przeszkoleniu i pod nadzorem doświadczonych instruktorów każdy z przybyłych gości miał możliwość oddać 10 strzałów z pistoletu TT 7,62x25. Dla dzieci organizator przewidział małokalibrowy pistolet TT.

    Tradycja ogólnopolskiej akcji pod hasłem „ 10 strzałów ku chwale Ojczyzny” sięga lat 30-tych ubiegłego wieku, a jej pomysłodawcą był sam Marszałek Józef Piłsudski.
     Podczas imprezy można także było obejrzeć wystawę broni historycznej i współczesnej. Dla chętnych przygotowane było ognisko.

     Komentarz

     Byłem świadkiem świetnej inicjatywy zapaleńców i społeczników. Naprawdę szkoda, że tak niewielu mieszkańców naszej gminy skorzystało z tej nie lada atrakcji. Zdecydowana większość uczestników to byli ludzie ze Szczecina i Gryfina. Nadal pewnie pokutuje pogląd ugruntowany w społeczeństwie, że strzelectwo sportowe to sport dla "dziwnych" ludzi. To samo można powiedzieć o golfie, squashu itp. Każde hobby jest godne uwagi i podziwu. Uważam za zrządzenie losu reaktywację strzelnicy sportowej w Widuchowej. To inicjatywa, która nie kosztuje nic naszego podatnika, gdyż ci ludzie wszystko robią non profit. Przybył nam bezkosztowo obiekt sportowy, rekreacyjny i turystyczny z prawdziwego zdarzenia. Kiedyś korzystało z niego wojsko, dziś prawdziwi entuzjaści, którzy nie zamykają się w swoim świecie, ale są gotowi prowadzić działalność edukacyjną dla mieszkańców, kultywować tradycję, uczyć historii młodzież przy wykorzystaniu prywatnych środków. To świetna oferta dla młodego pokolenia. Wielu z was przepadła wspaniała okazja oswojenia się z bronią i spróbowania czegoś, co widzi tylko w telewizji i na filmach. Strzelanie to świetne lekarstwo na stres. Mitem jest uciążliwość strzelnicy dla okolicy. Czas pogodzić się z jej obecnością oraz skorzystać przy najbliższej okazji. Oby zapału tym ludziom nie zabrakło, bo zasługują na pełny szacunek i uznanie. 

     

     

Piotr Waydyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe