Kolejny etap modernizacji oczyszczalni ścieków w Widuchowej. Nie ma potrzeby dokonania oceny oddziaływania na środowisko

  • 16.09.2017, 12:10 (aktualizacja 16.09.2017, 12:35)
  • Piotr Waydyk
Kolejny etap modernizacji oczyszczalni ścieków w Widuchowej. Nie ma potrzeby…
Największa inwestycja ostatnich lat po skanalizowaniu Krzywina, pn. „Rozbudowa oraz modernizacja oczyszczalni ścieków w miejscowości Widuchowa” otrzymała kolejny dokument, który znacznie przybliża i przyspiesza realizację. Ten dokument publikuję poniżej. Należy jednak pamiętać, że tak naprawdę kluczowa będzie decyzja przyznania unijnego dofinansowania w ramach RPO WZ. A tej nadal nie ma, ale ma zapaść do końca roku.

    O tej inwestycji i złożeniu wniosku aplikacyjnego mowa była podczas sesji nadzwyczajnej w końcu lipca (26 lipca). Oto to nagranie:

 

     Obwieszczenie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Szczecinie z dnia 12 września 2017 r., znak: WONS-OŚ.4260.19.2017.AW.8, podające do publicznej wiadomości,  że na wniosek Pani Anny Kusy-Kłos – Wójta Gminy Widuchowa, Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Szczecinie w dniu 11 września 2017 r., wydał decyzję Nr 31/2017 o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn. „Rozbudowa oraz modernizacja oczyszczalni ścieków w miejscowości Widuchowa”, w której stwierdził brak potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko dla planowanego przedsięwzięcia i jednocześnie określił istotne warunki korzystania ze środowiska w fazie realizacji przedsięwzięcia oraz wymagania dotyczące unikania, zapobiegania, ograniczenia oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko.

= = = Pełna treść obwieszczenia do pobrania = = =

Piotr Waydyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe