Lubicz * Wczoraj miał miejsce pożar na poddaszu budynku mieszkalnego. Znana jest prawdopodobna przyczyna.

  • 16.09.2017, 11:35 (aktualizacja 16.09.2017, 20:43)
  • Piotr Waydyk
Lubicz * Wczoraj miał miejsce pożar na poddaszu budynku mieszkalnego.…
Znana jest najbardziej prawdopodobna przyczyna wczorajszego pożaru domu mieszkalnego w Lubiczu. Jest ona prozaiczna. Otóż ogień zaprószył się o telefonu podłączonego do ładowarki. Urządzenie było pozostawione na narożniku, a więc materiale łatwopalnym. To ku przestrodze wszystkich, którzy w ten sposób pozostawiają swoje urządzenia elektryczne.

 Oficjalny komunikat KP PSP: 
    Dnia 15.09.2017 r. około godziny 17:15 miał miejsce pożar na poddaszu budynku mieszkalnego jednorodzinnego w Lubiczu. Na szczęście mieszkańców nie było wówczas w domu. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądu wody na palącą się kanapę oraz dodatkowo sprawdzeniu kamera termowizyjną na obecność ukrytych zarzewi ognia.  Działania były utrudnione z powodu bardzo dużego zadymienia poddasza. Na miejsce przybyły władze gm.Widuchowa p.Anna Kusy-Kłos oraz p.Mariusz Gralak z Zarządzania Kryzysowego.

W działaniach udział brali: JRG Gryfino, JRG Pyrzyce, OSP Widuchowa, OSP Krzywin, Zespół Ratownictwa Medycznego, policja. 

   O ewentualnych działaniach władz gminnych w zakresie pomocy pogorzelcom, poinformuję wkrótce.

Piotr Waydyk

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe