XXIII Sesja RG Widuchowa * Znany jest termin oraz porządek obrad sesji oraz komisji

  • 14.09.2017, 18:23 (aktualizacja 14.09.2017, 18:44)
  • Piotr Waydyk
XXIII Sesja RG Widuchowa * Znany jest termin oraz porządek obrad sesji… archiwum e-widuchowa.pl
Po wakacjach nasi radni wracają do pracy. W najbliższą środę 20 września  o godz. 900 w Urzędzie Gminy Widuchowa ul. Grunwaldzka 8 (sala konferencyjna) odbędzie się XXIII Sesja Rady Gminy Widuchowa. Na pierwszy rzut oka w programie sesji jest kilka uchwał, które już wcześniej nie przechodziły ze względu na arytmetykę polityczną w radzie. Czy zatem i tym razem te uchwały nie zostaną podjęte? Mam tu na myśli przede wszystkim projekty uchwał zawarte w punktach 13, 14 i 15 porządku obrad. Aby te projekty przeszły musiałoby nastąpić wielkie przesilenie w radzie, a właściwie rozłam w bloku przewodniczącego Kosmalskiego, co związane mogłoby być tylko rozpoczynającą się kampanią wyborczą do przeszłorocznych wyborów samorządowych. Mniej emocji powinno być przy zmianach budżetowych. Tak to już jest w naszej kochanej radzie, że utarczki polityczne nie mają żadnego wpływu na głosowania merytoryczne, których realizowana jest wola władzy wykonawczej, czyli wójt Anny Kusy-Kłos.

    Sesję poprzedzą obrady obu komisji stałych i komisji rewizyjnej. W dniu 18 września 2017 r. o godz. 1100 odbędzie się posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Widuchowa, a o godz. 1200 posiedzenie Komisji Samorządu i Oświaty Rady Gminy Widuchowa. Dzień później 19 września 2017 r. o godz.900 odbędzie się posiedzenie Komisji Finansów i Gospodarki Rady Gminy Widuchowa. Wszystkie komisje zajmą się opiniowaniem  projektów uchwał na XXIII  Sesję Rady Gminy Widuchowa.

Porządek obrad:
1. Otwarcie XXIII Sesji Rady Gminy.
2. Stwierdzenie quorum.
3. Przyjęcie proponowanego porządku obrad.
4. Przyjęcie protokołu z XXII Sesji Rady Gminy.
5. Sprawozdanie Wójta Gminy z działalności w okresie od 26 lipca 2017 r. do 20 września 2017r. wraz z informacją o wykonaniu uchwał rady.
6. Informacja Przewodniczącego Rady o przebiegu pracy Rady w okresie międzysesyjnym.
7. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania radnych.
8. Interpelacje radnych.
9. Wolne wnioski.

Podjęcie uchwał:
10. Rozpatrzenie projektu uchwały  w sprawie zmiany budżetu Gminy na rok 2017.
11. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie uchwalenia zmiany wieloletniej prognozy finansowej Gminy Widuchowa.
12. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie rozpatrzenia skargi na Dyrektora Szkoły Podstawowej w Krzywinie.
13. Rozpatrzenie projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie ustalenia maksymalnych składów komisji.
14. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie uzupełnienia składu Komisji Rewizyjnej.
15. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie ustalenia wysokości diet oraz zwrotu kosztów podróży służbowych przysługujących radnym i sołtysom.
16. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie przyjęcia Regulaminu  utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Widuchowa.
17. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie ogłoszenia tekstu jednolitego uchwały w sprawie uchwalenia regulaminu określającego zasady i tryb korzystania ze świetlic wiejskich na terenie Gminy Widuchowa.
18. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż w drodze przetargu nieruchomości niezabudowanych stanowiących własność Gminy Widuchowa.
19. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż w drodze przetargu nieruchomości niezabudowanej stanowiącej własność  Gminy Widuchowa.
20. Rozpatrzenie projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie przeznaczenia do sprzedaży w drodze bezprzetargowej na rzecz najemcy lokalu mieszkalnego, stanowiącego własność Gminy Widuchowa.

Zakończenie:
21. Ustalenie terminu XXIV Sesji Rady Gminy Widuchowa.
22. Zamknięcie obrad.

Piotr Waydyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe