Idealny fotograf ślubny - jak go znaleźć?

  • 12.09.2017, 14:57
  • Grupa Tipmedia
Idealny fotograf ślubny - jak go znaleźć?
Zdjęcia to jedna z najpiękniejszych pamiątek ślubu i wesela, dlatego warto zatrudnić zdolnego fotografa.

Gdzie szukać fotografa ślubnego?

Fotografowie ogłaszają się przede wszystkim w Internecie. Warto więc przejrzeć ich udostępnione portfolia. Pozwolą nam się one zorientować w ogólnej twórczości danego fotografa, zobaczyć jaki klimat tworzy on na swoich zdjęciach, jak operuje światłem i jak dobiera kadry. Dobrze jest też przejrzeć bazę usługodawców na platformie ślubnej Wedding.pl. Dostępnych jest tam mnóstwo ofert fotografów ślubnych z całej Polski, skatalogowanych według nazw miast. Wystarczy wybrać na przykład "Szczecin" i na stronie https://wedding.pl/fotograf-slubny/szczecin sprawdzić reklamujących się artystów. Ponadto, na portalu znaleźć można wiele przydatnych porad dotyczących organizacji całej uroczystości. Jeśli czyjeś zdjęcia nam się spodobają, koniecznie należy jak najszybciej zarezerwować termin - w branży ślubnej kalendarze są niezwykle napięte.

O czym rozmawiać z fotografem ślubnym?

Jeśli znajdziemy fotografa przez Internet, koniecznie należy się z nim spotkać. Ważne jest omówienie szczegółów, dogadanie "wizji artystycznej". Fotograf ma swój styl, ale zdjęcia ślubne będą naszą pamiątką i to nam mają się podobać. Dobrze jest więc porozumieć się w sprawie tego, czego oczekujemy. Jeśli zależy nam na szczególnym uwiecznieniu którejś części uroczystości, zdjęciach portretowych z gośćmi, powiedzmy o tym fotografowi. Są osoby, które oferują w cenie pakietu zdjęć kilkadziesiąt zdjęć portretowych, na których można ustawić się kolejno ze wszystkimi weselnikami, wykonać zdjęcia grupowe ze świadkami, druhnami itd. Z fotografem należy też dogadać czas świadczenia usługi. Może on nam towarzyszyć już od samych przygotowań, ale jeśli boimy się zbyt dużego zamieszenia, możemy umówić się z nim dopiero pod Urzędem Stanu Cywilnego lub kościołem. Omówienie wszystkich szczegółów jest niezwykle ważne, ponieważ w dzień uroczystości absolutnie nie będzie już na to czasu, Państwo Młodzi i ich bliscy mają wtedy na głowie wystarczająco dużo spraw. Fotografa dobrze jest też uprzedzić o warunkach oświetlenia, żeby mógł przygotować odpowiedni sprzęt.

Zdjęcia to piękna pamiątka, do której będziemy wracać latami. Dlatego też warto postarać się o to, aby były naprawdę piękne.   

 

Artykuł sponsorowany

Grupa Tipmedia

Podziel się:


Pozostałe