Żelechowo * Tradycyjne dożynki sołeckie (foto i wideorelacja)

  • 10.09.2017, 02:13 (aktualizacja 10.09.2017, 04:03)
  • Piotr Waydyk
Żelechowo * Tradycyjne dożynki sołeckie (foto i wideorelacja)
W sobotę 9 września w Żelechowie odbyły się tradycyjne dożynki sołeckie. Uroczystości rozpoczęła msza dziękczynna celebrowana przez Księdza Marka Domańskiego. Tradycyjnym chlebem dzieliła osobiście sołtys Wiesława Pawłowska. Po mszy na placu przy świetlicy rozpoczęła się biesiada, która przeszła następnie w taneczną zabawę do późnych godzin nocnych.

  Organizatorami dożynek sołeckich w Żelechowie byli sołtys i rada sołecka oraz grupa prężnie działających przy świetlicy kobiet. Uroczystości dożynkowe zaszczycili swoją obecnością wójt Anna Kusy-Kłos wraz z grupą radnych - Zbigniewem Dwojakiem, Zdzisławem Merskim, Januszem Kulką i Dariuszem Filipiakiem.

  Żelechowo jest miejscowością rolniczą. To tam znajduje się najwięcej gospodarstw rolnych w Gminie Widuchowa. To wspaniale, że właśnie tam tak bardzo kultywuje się pradawny zwyczaj obchodzenia dożynek. Czy zatem tam odbędą się w przyszłym roku Dożynki Gminne 2018? Przypomnę, że starościną tegorocznych Dożynek Gminnych w Żarczynie była Hanna Lis z Pąkowa, a więc miejscowości wchodzącej w skład Sołectwa Żelechowo. Będąc konsekwentnym powstało zatem zobowiązanie....

Film nr 1: Obszerne fragmenty mszy dożynkowej celebrowanej przez Księdza Marka Domańskiego

Film nr 2: Fragmenty biesiady i zabawy 

 

Piotr Waydyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe