OSP Krzywin informuje o swoim udziale w organizacji Gminnych Dożynek w Żarczynie (foto i wideo)

  • 07.09.2017, 21:10 (aktualizacja 07.09.2017, 22:50)
  • Piotr Waydyk
OSP Krzywin informuje o swoim udziale w organizacji Gminnych Dożynek w… archiwum e-widuchowa.pl
Z dniem 1 września zwyczajowo będącym rozpoczęciem roku szkolnego w szkołach nasza jednostka rozpoczęła akcję "Dożynki 2017". Najpierw w piątek pomagaliśmy podczas rozstawiania dużych namiotów i stołów z ławkami przed Dożynkami Gminnymi, które w tym roku odbywały się w Żarczynie, by następnie w sobotę na uroczyste obchody Dnia Plonów wystawić Poczet Sztandarowy wspierany grupą członków MDP Krzywin. Młodzież z MDP i pozostali druhowie czynnie wspierali organizatorów (uczestniczyli w części religijnej, pomagali nieść wieńce,  uczestniczyli w konkursach).

    Niedziela 3 września to msza dożynkowa w kościele parafialnym w Krzywinie, gdzie również obecny był nasz Poczet Sztandarowy.
Weekend weekendem, ale w poniedziałek nadszedł czas porządków po Dożynkach Gminnych w Żarczynie. Kolejny raz grupa z Krzywina zebrała się aby wesprzeć Żarczyn, tym razem przy składaniu wcześniej rozkładanych namiotów.
W piątek i w poniedziałek Krzywińską OSP wsparli druhowie z OSP Widuchowa, a podczas sobotnich uroczystości obecna była również delegacja z Ognicy.

   Dostępne są filmy wideo z udziałem druhów OSP Krzywin:

KOROWÓD DOŻYNKOWY

MSZA DOŻYNKOWA

TURNIEJ SOŁECTW

 

Piotr Waydyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe