Gminne Dożynki Żarczyn '2017 * Podziękowania od sołtysa i rady sołeckiej. Ja dziękuję i gratuluję dziękującym

  • 04.09.2017, 22:53 (aktualizacja 05.09.2017, 00:24)
  • Piotr Waydyk
Gminne Dożynki Żarczyn '2017 * Podziękowania od sołtysa i rady sołeckiej.…
Na moje ręce Sołtys Krystyna Sztuka i Rada Sołecka Żarczyna przekazali dziś serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do zorganizowania tak wielkiej imprezy jak tegoroczne Gminne Dożynki. Dodam, że dla mnie szczególnie miło było relacjonować przygotowania i przebieg dożynek, gdyż mieszkam w Żarczynie od 26 lat i nigdy nie widziałem takiego społecznego zaangażowania i mobilizacji. To wielki sukces tej małej społeczności. Nigdy nie wątpiłem w potencjał mieszkańców Żarczyna. Oczywiście, aby odnieść tak spektakularny sukces, nieodzowne było wsparcie i impuls ze strony władz gminy, czyli wójta i urzędników. Ale w tym przypadku było to klasyczne i transparentne wsparcie zewnętrze (czyt. gminy i licznych sponsorów) do wkładu własnego (wolontariat mieszkańców). Niezmiernie ciężko jest wypracować jedną receptę dla wszystkich miejscowości. Każde lokalne środowisko ma swoją specyfikę. Nieco inaczej funkcjonowało to w Widuchowej, a jeszcze inaczej w Krzywinie. Inaczej będzie za rok w Żelechowie i każdym innym miejscu. Niewielkiemu Żarczynowi to się udało. Zdziwię się mocno, jeżeli ktoś ma jeszcze inne zdanie. To tym dziękującym należy się najwyższe uznanie.

PODZIĘKOWANIE

        Składamy serdeczne podziękowanie mieszkańcom Żarczyna i miejscowości Wilcze za udział  w organizacji tegorocznych Dożynek Gminnych w Żarczynie oraz za porządek i udekorowanie naszych wsi i swoich posesji.

               Dziękujemy starostom dożynek Pani Hannie Lis i Panu Janowi Rębacz za to że godnie reprezentowali rolników podczas ich święta. Składamy serdeczne podziękowania księżom za odprawienie  Liturgii i wygłoszenie słowa Bożego, pocztom sztandarowym, druhom strażakom ze wszystkich trzech jednostek strażackich, delegacjom z wieńcami za uświetnienie swoją obecnością uroczystości dożynkowych. Miło było gościć przedstawicieli Władz Gminny Widuchowa Panią Wójt Annę Kusy-Kłos, Sekretarza Gminy Widuchowa Andrzeja Satchurę i Przewodniczącego Rady Gminy Widuchowa Bogdana Kosmalskiego, przedstawicieli instytucji związanych z rolnictwem z terenu powiatu Gryfińskiego, przedstawicieli dyrektorów jednostek oświatowych, przedstawicieli banków oraz radnych i sołtysów.

             Dziękujemy prowadzącemu - Stefanowi Królczyńskiemu,  artystom występującym na scenie, osobom odpowiedzialnym za obsługę techniczną, służbom ratunkowym i ochronie,   pracownikom ZGK Widuchowa  i wszystkim sponsorom z Żarczyna i okolic za ich hojność. 

              Gorąco dziękujemy wszystkim mieszkańcom gminy za tak liczne przybycie i przeżywanie z nami chwil, które nie tylko wspierają tradycje i obyczaje kulturowe, ale przede wszystkim jednoczą nas wszystkich w naszej małej "ojczyźnie".

        Dożynki to najważniejsze święto rolników stanowiące zwieńczenie ich całorocznego trudu. Dzięki naszemu wspólnemu wysiłkowi tegoroczne Dożynki Gminne stały się wspaniałą okazją do dziękczynienia za cały rok pracy mieszkańców Gminy Widuchowa.

                                                                                                                                             Sołtys i Rada Sołecka

                                                                                                                                             Sołectwa Żarczyn

 Przypomnę jeszcze, że podziękowań było więcej podczas sobotniej imprezy. Warto obejrzeć jeszcze raz poniższe filmy, a zobaczyć kto, komu i za dziękował.

 

 

Piotr Waydyk

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe