SP Krzywin * Dzieci zainaugurowały Nowy Rok Szkolny 2017/18

  • 04.09.2017, 18:38 (aktualizacja 05.09.2017, 00:36)
  • Piotr Waydyk
SP Krzywin * Dzieci zainaugurowały Nowy Rok Szkolny 2017/18
Dziś pierwszy dzień nauki we wszystkich placówkach oświatowych na terenie Gminy Widuchowa. Mamy ich obecnie 3: Gminne Przedszkole w Widuchowej, Szkoła Podstawowa w Widuchowej i Szkoła Podstawowa w Krzywinie.

      Z powodów służbowych wziąłem udział tylko w inauguracji w Szkole Podstawowej w Krzywinie, gdzie na skutek reformy wzrosła liczebność dzieci i podniósł się stopień organizacji. Przybył jeden oddział, czyli klasa VII. Ostatni raz klasa VII była w krzywińskiej szkole w roku szkolnym 1997/98, a więc niemal 20 lat temu. Ostatnim rocznikiem, który ukończył klasę VII w Krzywinie, był rocznik 1985. Zwiększyła się także liczba nauczycieli i obecna kadra liczy 19 osób. Spora część pracuje na niepełnych etatach i łączy naukę w dwóch szkołach, co wpisuje się w ogólnopolską tendencję. Powstał nawet nowy termin - nauczyciel obwoźny. Akurat w naszej gminie to zjawisko nie jest tak rozwinięte jak gdzie indziej. 

      Zapraszam do obejrzenia krótkiej fotorelacji. 

Piotr Waydyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe