Gminne Dożynki Żarczyn 2017 * Dziś poznaliśmy plakat i program imprezy

  • 23.08.2017, 20:25 (aktualizacja 26.09.2017, 18:23)
  • Piotr Waydyk
Gminne Dożynki Żarczyn 2017 * Dziś poznaliśmy plakat i program imprezy
Już 2 września w sobotę odbędzie się kolejna edycja Gminnych Dożynek. Dwa lata temu dożynki gościła Widuchowa, a w roku ubiegłym Krzywin. Tym razem gospodarzem będzie miejscowość Żarczyn, zdecydowanie mniejsza od poprzednich. Dziś poznaliśmy szczegółowy program obchodów tegorocznego gminnego święta plonów.

     Tradycyjnie gospodarzami Gminnych Dożynek są Wójt Gminy Widuchowa Anna Kusy-Kłos oraz sołtys Sołectwa Żarczyn Krystyna Sztuka.  To te Panie ślą zaproszenia do wszystkich mieszkańców Gminy Widuchowa i okolic.

     Uroczystości  dożynkowe rozpoczną się o godz. 14.30 Mszą św. w kościele filialnym Św. Stanisława w Żarczynie. Po mszy barwny korowód ze starostami dożynek na czele przejdzie na plac, gdzie odbędzie się festyn ludowy. Dla uczestników Gminnego Święta Plonów przygotowano wiele atrakcji m.in. konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, którego partnerem jest Enea Oświetlenie, występy zespołów ludowych, turniej sołectw, konkursy dla dzieci, smaczne regionalne potrawy, zabawę taneczną oraz koncerty. Na nowowybudowanej scenie wystąpią artyści:  BoomcykMichał Gielniak i Gwiazda Wieczoru - Zespół B-QLL.

     Przed sołectwem Żarczyn bezsprzecznie największa impreza w historii miejscowości. Wszyscy pamiętamy poprzednie bardzo udane imprezy w Widuchowej i Krzywinie. Tym razem też powinno być sporo dobrej zabawy. 

Piotr Waydyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe