Widuchowa * Dziś przyjeżdżają uczestnicy 57. Decthlonu IMF. Jutro początek zmagań sportowych

  • 17.08.2017, 12:41 (aktualizacja 17.08.2017, 12:53)
  • Piotr Waydyk
Widuchowa * Dziś przyjeżdżają uczestnicy 57. Decthlonu IMF. Jutro początek…
Już dziś do Widuchowej przyjadą uczestnicy 57. edycja Decathlonu IMF, który jutro i pojutrze odbędzie się na obiektach sportowych Zespołu Szkół w Widuchowej. DECATHLON to międzynarodowa integracyjna dyscyplina sportowa mająca postać wieloboju, w której konkurencje są dobrane tak, aby dać równe szanse wszystkim uczestnikom biorącym udział w zawodach bez względu na stopień niepełnosprawności. Pomysłodawcą DECATHLONU jest Jerzy Chrabecki- założyciel Europejskiego Stowarzyszenia na rzecz Specjalnych Grup Społecznych – Międzynarodowe Spotkania Przyjaciół (IMF).

        Pierwsze zawody odbyły się w Lanzedorfie w Austrii w 1992 r. W roku 1999 DECATHLON IMF zyskał rangę Mistrzostw Europy Osób Niepełnosprawnych. W tym roku odbywa się 57. edycja Decathlonu IMF, który obchodzi Jubileusz 25-lecia. Spodziewamy się przyjazdu ok. 10 drużyn z Niemiec, Ukrainy, Rumunii, Czech i Polski.

       Zawody rozgrywane będą w piątek i sobotę, uczestnicy odwiedzą również Rynicę i wezmą udział w nabożeństwie ekumenicznym. Oficjalne otwarcie 57. Decathlonu IMF odbędzie się w piątek 18 sierpnia o godz. 10.30 na placu apelowym Zespołu Szkół w Widuchowej. Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców na uroczystość otwarcia, a także zachęcają do kibicowania drużynom podczas dwóch dni zawodów.

            Ubiegłoroczny decathlon odbył się 21-24 sierpnia 2016 roku w Krakowie. Udział w nim wzięła silna delegacja z Gminy Widuchowa. Oto sprawozdanie z tamtych zawodów:

Piotr Waydyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe