Urząd Gminy * Dorota Koleda zostaje na stanowisku Kierownika Referatu Inwestycji, Strategii i Rozwoju

  • 31.07.2017, 20:17 (aktualizacja 31.07.2017, 22:32)
  • Piotr Waydyk
Urząd Gminy * Dorota Koleda zostaje na stanowisku Kierownika Referatu…
Dzień dzisiejszy dla Doroty Koledy, Kierownika Referatu Inwestycji, Strategii i Rozwoju, miał być ostatnim dniem pracy w Urzędzie Gminy w Widuchowej. Jak się dziś okazało pani Koleda zmieniła zdanie i za namową wójt Anny Kusy-Kłos oraz jej współpracowników pozostanie na swoim stanowisku.

   Dorota Koleda objęła swoje stanowisko nie tak dawno, bo na przełomie 2016 i 2017 roku. Pisałem o tym w artykule  Urząd Gminy * Wkrótce zmiana na ważnym stanowsku urzędniczym. Dorota Koleda za Annę Sobczyńską. W ciągu tych kilku miesięcy dała się poznać jako wybitny fachowiec w swojej profesji. Jak zwykle w takich przypadkach, ludzie o takich zdolnościach i wiedzy są poszukiwani na rynku i otrzymują lepsze oferty finansowe oraz awansu zawodowego. Także i ona otrzymała dobrą ofertę od innego pracodawcy. Pisałem o tym w artykule Urząd Gminy * Dorota Koleda odchodzi po pół roku z urzędu. Ruszył nabór na jej następcę. Był już nawet rozpisany konkurs na jej następcę, który nie przyniósł rozstrzygnięcia. 

   W ubiegłą środę podczas XXII Sesji Rady Gminy Widuchowa Dorota Koleda znalazła się w centrum zainteresowania zebranych  z uwagi na znajdujące się na finiszu prace nad dokumentacją aplikacyjną do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na modernizację oczyszczalni ścieków w Widuchowej. Dziś do popołudnia ten wniosek miał być dostarczony do instytucji wdrażającej, a zmiana w wieloletniej prognozie finansowej była jednym z podstawowych warunków do jego złożenia. 

    Padło wtedy wiele ciepłych słów pod adresem Doroty Koledy ze strony radnych z obu obozów politycznych. Czy zatem i ten fakt pomógł w zmianie jej decyzji? 

    Od dawna wójt Anna Kusy-Kłos ciepło wypowiadała się o podwładnej. Oto co powiedziała mi dziś:

   "Nasze rozmowy przyniosły pozytywne zakończenie. Bezwzględnie nadal pracujemy wspólnie w super drużynie dla dobra Gminy Widuchowa. Cały urząd jest mega zadowolony. To naprawdę świetna osoba. Super profesjonalna, merytoryczna, pracowita, ze wspaniałą osobowością. Lubiana przez wszystkich i to dokładnie wszystkich współpracowników. Doskonale odnajduje się w pracy zespołowej i jako człowiek świetnie odnajduje się w środowisku. Jestem zadowolona ze swoje skuteczności" .

    Oto film z procedowania nad jedyna uchwałą w środę. Wtedy to padły słowa uznania oraz brawa pod adresem Doroty Koledy z obu stron zwaśnionej sceny politycznej:

    

Piotr Waydyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe