XXII Sesja Rady Gminy Widuchowa * Lawina błędów i zaniedbań w granicach działek?

  • 28.07.2017, 12:51 (aktualizacja 28.07.2017, 14:45)
  • Piotr Waydyk
XXII Sesja Rady Gminy Widuchowa * Lawina błędów i zaniedbań w granicach…
Sołtys Janusz Wełpa podczas środowej sesji rozpętał prawdziwą burzę składając zapytanie odnośnie błędnego przebiegu granic w kilku miejscach w Widuchowej. Poruszył przede wszystkim sprawy działek przy ulicach Żeromskiego i Krasickiego oraz drogi nad Odrą za oczyszczalnią ścieków. W toku trwania dyskusja zatoczyła znacznie szerszy krąg niż zagaił na wstępie sołtys. Radny Zdzisław Merski wszedł na temat sporu granicznego w Krzywinie, gdzie uczestnikami są obecna sołtys i była przewodnicząca rady.

  Oberwało się byłej władzy za bałagan i wszelkie w tym temacie zaniedbania. W toku publicznej dyskusji padały zarzuty dotyczące łamania procedur poprzez nieinformowanie wszystkich potencjalnie zainteresowanych stron. Padły w moim odczuciu ostre sformułowania sugerujące, że była przewodnicząca mogła wykorzystać swoją wysoką pozycję społeczną i polityczną w gminie, aby korzystnie załatwić swoje prywatne sprawy w postaci przebiegu spornej granicy. Myślę, że ta dyskusja wywoła reakcję strony nieobecnej podczas sesji i wkrótce będziemy mieli ciąg dalszy tejże sprawy. Oczywiście e-widuchowa chętnie opublikuje wszelkie oświadczenia w tym temacie.

 

          Wójt Anna Kusy-Kłos mówiła, że te sprawy są jej znane i są w toku. Zadeklarowała też publicznie chęć naprawy szkód, jakie powstały z winy Gminy Widuchowa w sprawie bałaganu na mapkach. Deklaracja padła jasna. Ile tak naprawdę jest tych problemów i czy po obejrzeniu tego materiału nie zgłoszą się kolejni pokrzywdzeni?  

            Mocnych słów użył radny Zdzisław Merski na temat bałaganu z granicami działek i zaniedbań ze strony gminy w minionym okresie. Sołtys z Krzywina Jadwiga Mazur, jedna z pokrzywdzonych w temacie granic działek, wskazywała na łamanie elementarnych prawnych procedur i zasad zwykłej sprawiedliwości społecznej. Jaki będzie dalszy los bałaganu na mapkach geodezyjnych w Gminie Widuchowa? Na ile było to zwykłe niechlujstwo, a na ile planowe działanie w celu osiągnięcia korzyści z wykorzystaniem wysokiej pozycji politycznej? Czy omawiane na sesji przykłady to jedyne na terenie naszej gminy? Jaka będzie reakcja byłej władzy?

Wszystkie informacje o XXII Sesji Rady Gminy Widuchowa przeczytasz pod XXII Sesja RG Widuchowa * Krótka sesja przyjaźni 

Piotr Waydyk

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe